Latvijai pasaules čempionātā paravieglatlētikā medaļu ieskaitē dalīta 30. vieta, triumfē ķīnieši

Latvijas parasportisti Parīzē notikušajā pasaules čempionātā paravieglatlētikā medaļu ieskaitē ierindojās dalītā 30. vietā, bet visvairāk zelta godalgu izcīnīja Ķīnas pārstāvji.

Kā zināms, Latvijas paravieglatlēti izcīnīja divas zelta un vienu bronzas godalgu. Līdzīgu medaļu komplektu ieguva arī azerbaidžāņi, ar kuriem Latvijai dalīta 30.vieta sacensībās.

Ķīnas parasportisti tika pie 45 medaļām, no kurām 16 bija zelta, 16 – sudraba un 13 bronzas. Tomēr visvairāk medaļu izcīnīja Brazīlijas paravieglatlēti, kuri medaļu ieskaitē ieņēma otro vietu – 47 godalgas, no tām 14 zelta, 13 sudraba un 20 bronzas. Trešie ieskaitē ar 39 (10+14+15) bija ASV sportisti, aiz kuriem sekoja Lielbritānija ar 29 medaļām (10+8+11), Ukraina ar 22 (10+6+6), bet labāko sešinieku noslēdza Šveices parasportisti ar 14 medaļām (9+5+0).

Jau vēstīts, ka Latvijai divas medaļas izcīnīja Diāna Krūmiņa, kura triumfēja šķēpa mešanā un ieguva bronzas godalgu diska mešanā. Aigars Apinis tika pie zelta godalgas diska mešanā.

Kopumā pie medaļām tika 62 valstu komandas, bet mājiniece Francija ar četrām bronzas godalgām ieņēma vien 58. vietu.

Individuāli visvairāk medaļu – piecas – izcīnīja Šveices parasportiste Katrīna Debrunnere. Šveiciete ratiņkrēslu sacensībās dažādās distancēs tika pie četrām zelta un vienas sudraba medaļas. Četras medaļas (3+1+0) izcīnīja ungāriete Luka Eklere, bet pa trim zelta godalgām ieguva kubiete Omara Durāna, Marsels Hugs no Šveices un kolumbiete Karena Palomeka.

Desmitais pasaules čempionāts paravieglatlētikā nākamā gada paralimpisko spēļu mājvietā Parīzē norisinājās no 8. līdz līdz 17. jūlijam, un tajā piedalījās 1206 paravieglatlēti no 103 valstīm, sportistiem cīnoties ne tikai par godalgām, bet arī ceļazīmēm uz 2024. gada Parīzes paralimpiskajām spēlēm.

Latviju čempionāta pārstāvēja seši parasportisti – Diāna Krūmiņa, Dmitrijs Silovs, Aigars Apinis, Raivo Maksims, Edgars Bergs un Emīls Dzilna.

Kopumā čempionātā tika izcīnīti 168 medaļu komplekti, kā arī sasniegti 36 jauni pasaules rekordi dažādās disciplīnās.

2024. gada pasaules čempionāts paravieglatlētikā norisināsies no 17. līdz 25. maijam Japānas pilsētā Kobē.