Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Brāļi Podžus turpina vecāku tradīcijas tenisā

Latvijā pirmoreiz top parahokeja izlase

Topošie Latvijas parahokejisti apgūst spēles iemaņas, sapņo par dalību izlasē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Sports ir viens no labākajiem veidiem, kā pārvarēt sāpes un ciešanas, uzskata Matīss Zvaigzne, viens no valstsvienības kandidātiem Latvijā jaunajā paralimpiskajā sporta veidā parahokejā. Latvijas Para ledus hokeja federācija (LPLHF) sākusi veidot interesentu loku, lai pamazām taptu komanda, kas ne tik tālā nākotnē spētu sasniegt lielus mērķus.

Ar projektu un labdaru palīdzību LPLHF savā īpašumā ir ieguvusi spēlei nepieciešamo inventāru, un uz pirmo treniņu tika  uzaicināti 10 potenciālie spēlētāji. Treniņnometnē viesojās arī 2018.gada paralimpisko spēļu dalībniece Norvēģijas izlases sastāvā Lēna Šrēdere. Viņa intervijā Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" uzsvēra, ka parahokejs var dot cilvēkiem tik nepieciešamo pārliecību par sevi.

Cilvēki pēc smagas muguras traumas vai kājas zaudēšanas nereti domā, ka dzīve tādēļ ir galā vai kļūs daudz grūtāka, turpretim parahokejs dod iespēju sajust, ka ikviens var dzīvot pilnīgi normālu dzīvi, stāstīja paralimpiskajā sportā pieredzi guvusī Šrēdere. 

Zvaigzne bija viens no 10 uzaicinātajiem, kas treniņā izmēģināja Latvijā iepriekš neiepazīto parahokeju. Pārstāvēt savu valsti nacionālajā izlasē viņš uzskatītu par lielu godu un vienlaicīgi arī iespēju cīnīties par lielāku mērķi.

LPLHF prezidente Jekaterina Bistrova aicina iesaistīties visus, kas vēlas izmēģināt parahokeju. Federācijas mērķis ir ar savu nacionālo komandu startēt 2026.gada ziemas paralimpiskajās spēlēs. Turklāt ceļš uz mērķi jāiet ar prieku, uzsvēra Bistrova. Līdz komandas izveidošanai vēl ir gana tāls ceļš ejams, jo vajadzīgi 15 dalībnieki. 

Jau pirmajā treniņā vairums dalībnieku izpelnījās atzinību par spēju noturēt līdzsvaru uz hokeja kamanām, kas nemaz nav tik viegli. Sporta veida federācijā cer, ka parahokejs iepatiksies arī tiem, kas iepriekš nav izmēģinājuši nevienu sporta veidu, un nākotnes mērķis pamazām iegūs arvien skaidrākas aprises. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti