Organizatori sola sarīkot vienkāršotas Tokijas olimpiskās spēles

Uz 2021.gadu pārcelto Tokijas olimpisko spēļu sarīkošanā tiks izmantota jebkura iespēja to norisi vienkāršot, lai samazinātu izmaksas, par spēļu rīcības komitejas prezidenta Josiro Mori teikto ceturtdien vēstīja Japānas avīze "The Japan Times".

Rīcības komiteja trešdien virtuāli iepazīstināja Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) izpildkomiteju ar spēļu pārcelšanas principiem un pārplānošanu, kā arī ceļa karti darbībai līdz koronavīrusa pandēmijas aizkavētā sporta foruma sākumam 2021.gada 23.jūlijā.

Organizatori vēlas piezemēt par gadu pārcelto spēļu rīkošanas vērienu, lai samazinātu neplānoti radušos izdevumus. SOK prezidents Tomass Bahs vēlāk telefonkonferencē atbalstīja rīkotāju nostāju. Bahs uzteica Tokijas spēļu rīkotājus par jau paveikto spēļu pārplānošanā, tostarp organizēšanas izmaksu samazināšanā.

Rīcības komitejas vecākā izpildamatpersona Tosiro Muto informēja, ka tiks pārskatīts pakalpojumu un aktivitāšu saraksts, lai nošķirtu svarīgo no pakārtotām lietām, bez kā var iztikt. "Mēs esam procesā, lai noteiktu apmēram 200 lietu, kur ir vienkāršošanas iespējas," teica Muto, atturoties nosaukt kādus piemērus.

Savukārt SOK olimpisko spēļu izpilddirektors Kristofs Dubi paskaidroja, ka plānus pārskatīs, lai izvērtētu, vai visas nodrošinātās lietas un pakalpojumi tiks izmantoti. Iepriekš nereti tikuši ieplānoti lielāki pakalpojumu apjomi nekā praktiski patērēts. Piemēram, pārvadāšanas pakalpojumos atsakoties no mašīnu stāvvietām, var ietaupīt gan lielas platības, gan ar to saistītās apsardzes izmaksas, paskaidroja Dubi. 

"Pirmā lieta, kas nemainīsies, ir pats pamats, ka spēles ir sportam un sportistiem," teica Dubi. "Šo līniju mēs nepārkāpjam - izcilība [sporta] laukumā un apstākļi, kas ļauj sportistiem spīdēt."

Bahs arī solīja, ka SOK uzklausīs SOK sportistu komisijas pārstāvjus par atlētu protesta tiesībām olimpiskajās ceremonijās, tajā pašā laikā respektējot Olimpisko hartu, kas spēlēs aizliedz reliģiska, rasu vai politiska satura protestus.

Japānas ziņu aģentūra "Kyodo News" aprīlī vēstīja, ka Tokijas spēļu pārcelšanas izmaksas sasniegs apmēram 300 miljardus jēnu (2,4 miljardus eiro). 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt