Latvijas olimpiskās delegācijas parādes formas iepirkumā īpaši cer uz pašmāju autoriem

Parasti jau krietnu laiku pirms delegācijas sastāva oficiālās izziņošanas tiek izrādīti olimpisko spēļu dalībnieku tērpi, tomēr 2021. gads ir īpašs. Pusgadu pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm daļa olimpisko tērpu iepirkuma ir tuvu noslēgumam, bet parādes formu potenciālie autori vēl var pieteikties. Iepirkuma rīkotāji cer, ka iespēju apliecināt savas prasmes nepalaidīs garām arī pašmāju uzņēmumi. 

Iepirkuma procedūra ir ar pietiekami atvērtiem nosacījumiem, tādējādi stimulējot pieteikties pašmāju māksliniekus un dizainerus, pastāstīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Juridiskās nodaļas  vadītājs Raitis Keselis. Viņš arī piekrita, ka atsevišķos gadījumos pašmāju ražotājiem nav bijusi sekmīga pieredze, gatavojot tērpus olimpiskajām delegācijām, bet esot arī pozitīvi piemēri. 

Turpinās olimpisko un paralimpisko delegāciju tērpu iepirkumiInita Kresa-Katkovska

Iepirkums atpūtas un iesildīšanās tērpiem vēl nav noslēdzies, bet ir noslēguma fāzē, pastāstīja Keselis. Šī iepirkuma procedūras uzvarētāju cer paziņot pāris nedēļu laikā, savukārt parādes tērpu konkursā vēl var pieteikties līdz 1. martam.

"Ceram uz latviešu dizaineru un ražotāju atsaucību. Pretendentiem ir gandrīz divarpus mēneši laika sagatavot piedāvājumus un tos iesniegt," teica Keselis.

Pirms nepilna gada Tokijas olimpisko spēļu starta tērpu dizainu un to izstrādi ar vasaras sporta veidu federācijām apsprieda arī  modes mākslinieks Bruno Birmanis. Viņš atzina,

Covid-19 situāciju būtiski sarežģīja, tomēr pēdējos sešos vai septiņos gados ir izdevies sakārtot gan vizuālo, gan ražošanas pusi.

Birmanis uzteica Polijas kompāniju 4F par veiksmīgu līdzšinējo sadarbību un uzsvēra, ka olimpisko spēļu tērpiem jāpatīk gan pašiem sportistiem, gan skatītājiem plašajā pasaulē. 

Pirmo reizi Tokijas olimpiskajās un paralimpiskajās spēlēs Latvijas sportistiem būs vienots parādes tērps, tātad vienota vizuālā identitāte. Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) prezidente Daiga Dadzīte teica, ka, strādājot pie iepirkumu procedūras nolikuma, ir izdarīts iespējami labākais, lai dotu iespēju Latvijā strādājošiem uzņēmumiem, dizaineriem, šuvējiem un amatniekiem piedāvāt savus darbus un redzējumu.

Dadzīte lepojas, ka olimpiešiem un paralimpiešiem būs vienādi tērpi, jo visi kopā pārstāv vienu valsti. LPK un LOK kopīgi strādā arī parādes tērpu iepirkumam. Dadzīte cer, ka iespēja veidot tērpus olimpiskajai un paralimpiskajai delegācijai būs arī atspaids pašmāju amatniekiem sarežģītā ekonomiskā situācijā. 

Iepirkuma procedūrā var piedalīties ikviens Latvijas modes mākslinieks un ražotājs, kas atbilst noteikumiem.

Birmanim ir vērā ņemama pieredze un viņš cer, ka latviešu mākslinieki un ražotāji izmēģinās savu iespēju, lai varētu veikt svarīgu ierakstu savā CV.

"Mums ir daži zīmoli, kas varētu to dabūt gatavu. Vai viņi to gribēs... jo naudas pelnīšana noteikti tur nebūs, tas nav peļņas projekts," paskaidroja Birmanis.

Pieredzējušais olimpietis Ilmārs Bricis pēc biatlonista gaitu beigām uz 2022. gada ziemas olimpiskajām spēlēm Pekinā varētu doties trenera amatā. Viņš atzina, ka sportistiem ārējais veidols diez vai ir prioritāte, tomēr skaistas un ērtas formas noteikti iepriecina. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt