Zirne otrajā braucienā Altenbergā nenoturas desmitniekā; stafetē Latvijai 4.vieta

Ulla Zirne svētdien Altenbergā, Vācijā otrajā braucienā nenoturējās desmitniekā un ieguva 17.vietu Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā, informēja organizatori. Savukārt stafetē Latvijas komandai ne pārāk veiksmīgi aizvadītie vīriešu un divnieku braucieni neliedza pakāpties uz 4.vietu.

(papildināts pēc sacensībām stafetē)
Pirmā braucienā sieviešu sacensībās juniore Zirne sasniedza 9.vietu, taču ne tik veiksmīgi aizvadīja otro braucienu, kurā viņai bija 20. rezultāts. Neveiksmju sērija Pasaules kausa sacensībās turpinājās Elīzai Tīrumai, kura pirmo braucienu veica uz kritiena robežas un palika 24.vietā. Otrajā braucienā Tīruma pirms finiša nokrita un kamanas mērķa līniju šķērsoja bez braucējas. Tīruma ar apkalpojošā personāla palīdzību trasi pameta pati, taču Latvijas Televīzijā bija redzams, ka sportiste vēl nebija pilnīgi atguvusies, un, iespējams, guva arī kādu savainojumu.

Uzvarēja Natālija Geizenbergere, kura nodrošināja arī pirmo vietu Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā. Sezonā astoņos posmos septīto uzvaru Geizenbergere garantēja ar divu braucienu summā sasniegto rezultātu viena minūte un 46,332 sekundes. No uzvarētājas 0,674 sekundes atpalika otrās vietas īpašniece Kanādas sportiste Aleksa Gūga, kuras tautiete Kimberlija Makreja Geizenbergerei zaudēja 0,698 sekundes un ieguva trešo vietu.

Stafetē pēc Zirnes braukušie Mārtiņš Rubenis un divnieks Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš kļūdījās, kas liedza Latvijas komandai pacīnīties par augstāku vietu. Uzvarētājiem Krievijas kamaniņu braucējiem Latvijas stafetes komanda zaudēja 1,940 sekundes. Finišu sasniedza deviņas komandas.

Krieviem uzvaru nodrošināja finišs pēc divām minūtēm un 25,570 sekundēm. Kanādieši atpalika 0,621 sekundi un ieņēma otro vietu, bet mājinieki Vācijas braucēji bija trešie 0,733 sekundes aiz uzvarētājiem, taču palika nepārspēti Pasaules kausa kopvērtējumā. Latvija sezonu stafetē noslēdza 5.vietā.

Pasaules kausa sezonas izskaņa būs pēc nedēļas Siguldā, kur pēdējā posmā kamaniņbraucēji startēs arī Eiropas čempionāta ieskaitē.

Altenbergā labāko rezultātu Latvijas komandā sestdien sasniedza 9.vietu ieguvušais divnieks Andris un Juris Šici. Vīriešiem labākais bija 17.vietas ieguvējs Rubenis.