Sporta studija

Motokrosists Pauls Jonass pēc starta Argentīnā

Sporta studija

Kas ir Paolo Nikolato?

FIL prezidents Fogelis: Kamaniņu sporta vieta olimpiskajās spēlēs ir droša

Kamaniņu sporta prezidents Fogelis: Olimpiskā komiteja pret Krieviju ir stingrāka nekā liberālās federācijas

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) nostāja pret Krievijas sportistu iespējamu dalību Parīzes olimpiskajās spēlēs neitrālā statusā ir stingrāka nekā sporta federācijām, kas apliecinājušas liberālu pieeju, Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) prezidents Einars Fogelis, kurš martā tikās ar SOK prezidentu Tomasu Bahu.

Atsevišķu starptautisko federāciju lojālo politiku pret agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas sportistu iespējamo dalību Parīzes spēlēs SOK diez vai akceptēs, tādēļ sagaidāms, ka darbosies dubults filtrs, sacīja Fogelis. Starptautisko sporta federāciju ziņā ir noteikt kvalifikācijas nosacījumus dalībai olimpiskajās spēlēs, tomēr SOK var noteikt savu atbilstības sietu. 

SOK sportistu atbilstības vērtēšanā ir izveidojusi savu sistēmu un jau analizē situāciju, kas radusies pēc dažu starptautisko federāciju liberālajiem lēmumiem.

Piemēram, Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) nolēma pavērt ceļu uz olimpisko turnīru neitrālajiem sportistiem, kaut gan tajā pašā laikā viņiem nav atļauta dalība kvalifikācijas nosacījumos paredzētās sacensībās. 

Vieta pasaules tenisa rangā ir viens no olimpiskās kvalifikācijas nosacījumiem, tomēr pretendentiem arī jāpārstāv sava valsts Deivisa kausā vīriešiem vai Bilijas Džīnas Kingas kausa izcīņā sievietēm. Krievija un Baltkrievija no Deivisa kausa un Bilijas Džīnas Kingas kausa turnīriem ir izslēgtas, bet ITF nepaskaidroja, kā tas ietekmētu olimpisko ceļazīmju dalīšanu. 

"Tad ir jautājums, kā – bez kvalifikācijas vispār startēsim?" pretrunas ITF nostājā iezīmēja Fogelis. 

Par ļoti būtisku Fogelis nosauca Starptautiskās Sporta arbitrāžas tiesas lēmumu, kas atstāja spēkā SOK noteikto Krievijas Olimpiskās komitejas atstādināšanu, jo tas liedz jebkādas iespējas Krievijas sportistiem startēt zem savas valsts karoga. Ja kāds Krievijas sportists tomēr iegūs tiesības piedalīties Parīzes spēlēs neitrālā statusā, tas būs starts zem balta karoga līdzīgi kā iepriekš starptautiskās bēgļu komandas dalībniekiem. 

Fogelis sagaida, ka SOK spēs īstenot stingrus noteikumus, izvērtējot agresorvalstu atlētu atbilstību neitralitātes statusam. 

No neitrālajiem sportistiem prasīs arī pilnīgi skaidru nostāju pret Krievijas agresīvo kara politiku Ukrainā.

"Nekādā gadījumā tie nevar būt sportisti, kam ir kaut mazākā saikne ar savas valsts finansiālo atbalstu, kuriem ir kaut mazākā saikne ar savas valsts militarizētajām struktūrām, kuriem ir kaut mazākā saikne ar savas valsts simbolikas lietošanu," prasības neitrālā sportista statusa saņemšanai raksturoja Fogelis. 

Pēc pilna mēroga iebrukuma Ukrainā sākuma atsevišķi Krievijas braucēji kamaniņu sportā interesējās par iespējamu statusu, ja viņi pametīs savu valsti, pastāstīja Fogelis. Tomēr nav bijis neviena Krievijas kamaniņu sportista vai federācijas e-pasta ar jautājumu par iespējamiem nosacījumiem, lai atgrieztos sacensību apritē. 

 Parīzes olimpiskās spēles ilgs no 26. jūlija līdz 11. augustam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti