Piespēle

Drīz sāksies pludmales volejbola sezona. Tiekamies ar Edgaru Toču

Piespēle

Gaidāmā sporta organizāciju apvienošana: ko tas dos nozarei

Noslēdzoties sezonai, saruna par kamaniņu sportu

Laiks golfam un makšķerēm: Bots un Plūme pēc kamaniņu sezonas var pievērsties vaļaspriekiem

Latvijas kamaniņu divnieka ekipāža Mārtiņš Bots un Roberts Plūme Pasaules kausa sezonu noslēdza ar trim uzvarām pēc kārtas, kopvērtējumā finišējot 3. vietā. Pēc pēdējām sacensībām duetam pāris mēnešus ir brīvāks laiks, kurā katrs plāno atrast laiku savam hobijam golfa laukumos un ar makšķeri pie ūdeņiem. 

Bots un Plūme sarunā ar Latvijas Radio bija gandarīti par veiksmīgo sezonas izskaņu, lai gan psiholoģiskās slodzes dēļ tas nebija vienkāršākais laiks. Plūme uzsvēra, ka sezona noteikti paliks atmiņā ar izcīnītajām uzvarām un nobriedušu snieguma stabilitāti, bet labi braucieni stiprināja ekipāžas pārliecību par saviem spēkiem. 

Vīriešu divnieku ekipāžām ir izveidojusies ļoti augsta konkurence, jo pirmajā sešiniekā jebkurš atsevišķās sacensībās varēja izcīnīt uzvaru, sacīja Plūme. Visi galvenie pretendenti ir tik augstā līmenī, ka vietu sadalījumā rezultātu tabulas augšgalā visu izšķir sekundes simtdaļās un tūkstošdaļās mērāmas nianses. Bots uzsvēra, ka konkurence noteikti nav mazinājusies un

ne jau sāncenši palikuši vājāki, bet gan latvieši paši spēra vienu vai pat divus soļus uz priekšu, lai regulāri būtu starp labākajiem. 

Ekipāžai jau ir domas par gatavošanos nākamajai sezonai, kas sāksies apmēram maija vidū. Līdz tam gan ir svarīgi psiholoģiski atbrīvoties no sezonas spriedzes. Brīvā laika hobiji vienas ekipāžas braucējiem ir atšķirīgi – Robertam golfs, bet Mārtiņam makšķerēšana. Abi saka, ka starpsezona ir arī atelpa vienam no otra. 

Mārtiņam līdz šim lielākais loms ir 7,8 kilogramu smaga karpa, bet Roberts golfā ir ticis līdz handikapam 30  un negrasās pie tā apstāties. 

"Lai cik dīvaini nebūtu, golfs ir diezgan silti sasildījis man sirdi, un es esmu tiešām aizrāvies," teica Plūme. "Ciktāl tas mani novedīs un ciktāl tā aizraušanās būs, to mēs redzēsim, bet arī tur mērķi ir, un tā spēle tiešām ir aizrāvusi."

Galvenie mērķi Botam un Plūmem gan ir kamaniņu trasē, kur viņi sev allaž izvirzījuši maksimālistu uzdevumus. Tādēļ arī pēc kļūšanas par izlases līderiem divnieku kamanās abi gan jūt nedaudz lielāku atbildības nastu, bet tā nav tāda, lai ar to nevarētu sadzīvot. 

Sezonā psiholoģiski sarežģītākais laiks rutīnas un vienveidības dēļ duetam bija Vācijā trīs nedēļās pēc kārtas Altenbergā un divas nedēļas Oberhofā.

Emocionāli smagas tāpat bija divas nedēļas sezonas beigās Siguldā, lai arī startēt mājās ir patīkami. Roberts un Mārtiņš gan uzsver, ka profesionāliem sportistiem ar to jāspēj tikt galā un nekādu krīžu sezonā nav bijis.

Sāncenšu vidū Botam/Plūmem naidnieku nav, bet konkurenti nav arī draugi, ar kuriem apspriest sacensību lietas un norises ārpus tām. Kā viena no draudzīgākajām ekipāžām ir olimpiskie čempioni vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, un kā allaž ļoti komunikabli ir amerikāņi. Savs iekšējais loks gan ir izveidojies vāciski runājošiem sportistiem, tajā skaitā itāliešiem un austriešiem.

Bots un Plūme par veiksmīgu sezonu uzteica savus komandas biedrus – Kristeru Aparjodu, kurš ar smagu darbu sasniedza izlasē aizvadītajā sezonā augstākos panākumus, pakāpjoties uz 2. vietu Pasaules kausa kopvērtējumā. Bet sievietēm augstu tika Elīna Ieva Vītola, kopvērtējumā izcīnot 4. vietu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti