Pasaules kauss biatlonā - Iedzīšana un Pasaules kauss bobslejā divniekiem

Kas jāmaina Latvijas sportā? - Kādam jābūt sporta septiņgades plānam?

Pasaules kausa 6.posma un Eiropas čempionāta sacensības kamaniņu sportā

Šici Eiropas čempioni kamaniņu sportā, Botam un Plūmem trešā vieta

Latvijas kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici sestdien divnieku sacensībās uzvarēja Pasaules kausa sestajā posmā Siguldā, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas čempionāts, bet Mārtiņš Bots/Roberts Plūme ieņēma trešo vietu.

Brāļi Šici pirmoreiz kļuva par Eiropas čempioniem, finišējot pēc minūtes un 23,61 sekundes. Viņi par 0,029 sekundēm apsteidza vācu duetu Tobiass Vendls/Tobiass Arlts un par 0,1 sekundi - vēl vienu Latvijas duetu Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

Pirmajā braucienā, kurā piedalījās 24 divnieki, kā 12. startēja piektdien Nāciju kausā uzvarējušie Bots/Plūme, kuri lieliski veica braucienu, iekārtojoties pirmajā vietā. Braucienā viņi ieņēma trešo vietu no līderiem atpalikdami par 0,084 sekundēm.

Kā 15. startēja Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, kuri tobrīd ieņēma trešo vietu, braucienā finišējot sestie 0,214 sekundes aiz līderiem.

Juris un Andris Šici brauca ar 19.numuru un par spīti kontaktam ar trases apmali trases beigu daļā tobrīd ierindojās pirmajā vietā. Pēc visiem nobraukušajiem viņi joprojām bija pirmie, braucienu veicot 41,779 sekundēs.

Jau trases augšdaļā krita pasaules čempioni Tonijs Egerts un Saša Benekens, kuri nebija vienīgie kritušie sportisti, bet viņu tautieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts netika augstāk par otro vietu, no brāļiem Šiciem atpaliekot par 0,035 sekundēm.

Jaunu trases starta rekordu sasniedza itāļi Ludvigs Rīders un Patriks Rastners, taču trasē viņi bija vien septītie ar ceturtdaļsekundes atpalicību no brāļiem Šiciem.

Otro braucienu labi veica Gudramovičs un Kalniņš, kuri pirms labāko piecu divnieku starta otrajā braucienā piekāpās vien pirmā brauciena neveiksminiekiem Benekenam un Egertam, kuriem braucienā ceturtais labākais laiks. Pēc visiem nobraukušajiem viņiem piektais labākais laiks braucienā.

Kā trešie no beigām brauca Bots/Plūme, kuriem padevās lielisks starts, un arī brauciens bija bez acīmredzamām kļūdām, nodrošinot vismaz trešo vietu. Tas bija trešais labākais laiks braucienā un deva trešo vietu arī summā

Teicami savu braucienu veica Vendls/Arlts, izvirzoties pirmajā vietā.

Tomēr pēdējais vārds piederēja brāļiem Šiciem, kuri startā gan zaudēja vāciešiem, taču pēc lieliska brauciena finišā bija pirmie ar otru labāko rezultātu braucienā aiz Vendla un Arlta.

Divniekiem kopvērtējumā pirmo vietu ar 641 punktu saglabā austrieši Tomass Šteijs/Lorencs Kollers, ar 585 punktiem seko Egerts/Benekens, bet labāko trijnieku ar 548 punktiem noslēdz vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts. Šici ar 494 punktiem ir uzreiz aiz labāko trijnieka, Gudramovičs/Kalniņš ar 305 punktiem ir devītie, bet Bots/Plūme ar 274 punktiem pakāpušies uz desmito pozīciju.

Šici un Gudramovičs/Kalniņš piektdienas treniņā bija ātrāko trijniekā, piekāpjoties vien vāciešiem Toni Egertam/Sašam Benekenam. Bots/Plūme, kuri iepriekšējās nedēļās vietējā atlasē uzvarēja Kristenu Putinu/Imantu Marcinkēviču, vakar Nāciju kausā uzrādīja rezultātu, kas spēcīgāko valstu treniņgrupā viņiem dotu trešo vietu.

Šici šosezon pamatsacensībās reizi jau kāpuši uz pjedestāla, Vinterbergā izcīnot bronzu un uzreiz aiz sevis atstājot Gudramoviču/Kalniņu. Bots/Plūme savā pirmajā pilnvērtīgajā Pasaules kausa sezonā rādījuši atzīstamu sniegumu un divreiz iekļuvuši labāko desmitniekā.

Iepriekšējā sezonā tieši Šici tika kronēti par Pasaules kausa Siguldas posma uzvarētājiem. Mājas trasē viņi uz goda pjedestāla bija kāpuši trīs reizes. Savukārt Gudramovičs/Kalniņš pašu mājās trīsreiz izcīnījuši sudrabu, bet pērn viņi bija piektie.

Pirms trim gadiem Siguldā par kontinenta spēcīgāko divnieku kļuva Egerts/Benekens, bet tituls bija jāaizstāv Krievijas duetam Aleksandrs Deņisovs/Vladislavs Antonovs.

Jau ziņots, ka vīriešu konkurencē uzvarēja vācietis Felikss Lohs, kurš finišēja pēc minūtes un 35,884 sekundēm. Viņš par 0,22 sekundēm apsteidza tautieti Johannesu Ludvigu un par 0,287 sekundēm Itālijas braucēju Dominiku Fišnalleru.

Ceturtais finišēja Dārznieks, kurš no medaļas atpalika par 0,021 sekundi. Riks Kristens Rozītis ierindojās 11.vietā gan Pasaules kausa, gan Eiropas čempionāta vērtējumā, bet Gints Bērziņš, kurš piektdien Nāciju kausā jeb kvalifikācijas sacensībās izcīnīja sudrabu, ierindojās 14.vietā Pasaules kausa posmā un divas vietas augstāk - Eiropas meistarsacīkšu vērtējumā.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc sešiem posmiem līderis ar 755 punktiem ir šosezon tikai vienreiz pārspētais vācietis Fēlikss Lohs, ar 505 punktiem seko viņa tautietis Johanness Ludvigs, bet trešais ar 461 punktu ir Fišnallers. Dārznieks un Rozītis ar 220 un 192 punktiem ir attiecīgi 14. un 15.vietā. Aparjods ar 148 punktiem trijos posmos ir 17.vietā, bet Bērziņš ar 97 punktiem piecos mačos ieņem 24.vietu 55 sportistu vidū.

Latvijas vadošais kamaniņu braucējs Kristers Aparjods savainojuma dēļ Siguldā nestartē.

Pirms trim gadiem Siguldā notikušajā Eiropas čempionātā uzvarēja krievs Semjons Pavļičenko, bet pērn Lillehammerē itālis Dominiks Fišnallers pārtrauca viņa trīs uzvaru sēriju Vecā kontinenta meistarsacīkstēs.

Svētdien notiks sacensības sievietēm un komandu stafete.

Sieviešu konkurencē Latviju pārstāvēs Kendija Aparjode, Elīza Tīruma, Ulla Zirne un Elīna Ieva Vītola.

Sigulda Eiropas čempionātu uzņem piekto reizi vēsturē. Pasaules kausa posma startēt pieteikušies 130 kamaniņu braucēji no 23 nācijām - 43 vīri, 37 sievietes un 25 divvietīgās ekipāžas.

Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā. Ar Jauno gadu dalībnieku pulkam pievienojusies spēcīgā ASV, bet Kanādas kamaniņu braucēji sezonu varētu uzsākt posmos Vācijā.

Pēc posma Siguldā janvārī paredzēti posmi arī Oberhofā un Insbrukā, bet mēneša noslēgumā kamaniņu braucēji atgriezīsies Kēnigszē, kur norisināsies pasaules čempionāts. Sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.