Latvijai kamaniņbraukšanā mazliet pietrūkst iekļūšanai TOP3 sezonas priekšpēdējā posmā

Latvijas kamaniņu sportistes Sigita Bērziņa un Elīna Ieva Vītola svētdien Sanktmoricā, Šveicē, ierindojās uzreiz ar laureātu trijnieka Pasaules kausa sezonas priekšpēdējā posmā, liecina rīkotāju informācija. Kendija Aparjode pirmajā braucienā nodrošināja līderpozīciju, kuru noturēt viņai neizdevās. Arī stafetē latvieši palika soli no pjedestāla.

(papildināts pēc stafetes)
Ceturto vietu ieguvušo Bērziņu no vietas trijniekā šķīra 0,025 sekundes, bet Vītola bija vēl 0,083 sekundes lēnāka un noslēdza pirmo piecinieku. Aparjode ierindojās 7.vietā.

Visas vietas pirmajā trijniekā ieņēma Vācijas sportistes - uzvarēja Dajana Eitbergere ar divu braucienu summā sasniegtu rezultātu viena minūte un 48,396 sekundes. Jūlija Taubica bija sekundes simtdaļu lēnāka un ieņēma otro vietu, savukārt Anna Bereitere uzvarētājai zaudēja 0,071 sekundi un nopelnīja vietu uz pjedestāla zemākā pakāpiena.

Pirmajā braucienā Aparjode izvirzījās vadībā ar 0,006 sekunžu pārsvaru pār tuvāko konkurenti Bereiteri. Bērziņa noslēdza pirmo sešinieku, bet Vītola ieguva 8.vietu.

Posma izskaņā svētdien aizvadītajā komandu stafetē latvieši ierindojās 4.vietā un pirmo reizi sezonā netika uz pjedestāla.

Sigitu Bērziņu, Kristeru Aparjodu un Mārtiņu Botu/Robertu Plūmi no laureātu trijnieka atpalika 0,961 sekundi.

Uzvarēja Dajana Eitbergere, Makss Langenhans un Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, nodrošinot Vācijai stafetē arī vienpersonisku vadību Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā. Otrās vietas ieguvēji amerikāņi atpalika 0,254 sekundes, bet Austrijas komanda finišēja trešā, uzvarētājiem zaudējot 0,415 sekundes.

Pirms starta Sanktmoricā sezonas kopvērtējumā stafetē pirmo vietu dalīja Latvija un Vācija.

Jau vēstīts, ka sestdien Sanktmoricā 3.vietu ieguva gan divnieku ekipāžas Mārtiņš Bots/Roberts Plūme un Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna, gan Kristers Aparjods vīriešu sacensībās.

Pasaules kausa sezona noslēgsies pēc nedēļas ar pēdējo posmu Vinterbergas trasē Vācijā.