Kamaniņu braucējs Dārznieks ieņem 11. vietu PK posmā Īglsas trasē

Latvijas kamaniņu braucējs Artūrs Dārznieks svētdien Īglsas trasē, Austrijā, ieņēma 11. vietu Pasaules kausa (PK) sezonas pirmajā posmā, kurā 13. vietā palika Inārs Kivlenieks, bet Kristaps Mauriņš tika diskvalificēts, informē organizatori.

Dārznieks divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 41,061 sekundēm, no sacensību uzvarētāja - itālieša Dominika Fišnālera atpaliekot par 0,374 sekundēm. Kivlenieks bija vēl par 0,046 sekundēm lēnāks un ieņēma 13. vietu 32 dalībnieku konkurencē. Pirmajā braucienā Dārznieks bija 12., bet Kivlenieks 14. vietā.

Savukārt Mauriņš pirmajā braucienā tika diskvalificēts. Līdzīgs liktenis piemeklēja arī trīskārtējo olimpisko čempionu Feliksu Lohu no Vācijas, kurš bija līderis pēc pirmā brauciena, pēc kura pārbaudē tika konstatēts, ka Loha kamanas ir smagākas, nekā atļauj noteikumi. Lohs PK posmos ir guvis 38 uzvaras, kā arī deviņas reizes kļuvis par pasaules čempionu.

Fišnālers pēc Loha diskvalifikācijas kļuva par līderi un pirmo vietu nosargāja arī otrajā braucienā. Otrais palika mājinieks Armins Frauzers, kurš Fišnāleram zaudēja tikai 0,006 sekundes, bet trešo vietu ieguva vēl viens Austrijas sportists - Volfgangs Kindls, kurš atpalika par 0,032 sekundēm.

Jau ziņots, ka sestdien divnieku sacensībās Juris un Andris Šici ieņēma 5. vietu, bet Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš palika 18. vietā. Savukārt Elīza Cauce sieviešu sacensībās ierindojās 8. vietā.

PK pirmais posms svētdien noslēgsies ar komandu stafeti.

Nākamie trīs PK posmi decembrī notiks Ziemeļamerikā, bet janvārī kamaniņu braucēji sacentīsies Siguldā.