Virslīgas klubu izlase uzvar Igaunijas hokejistus Baltijas Izaicinājuma kausa startā

Galvenā trenera Oļega Sorokina vadītā Latvijas hokeja virslīgas klubu izlase piektdien Tallinā ar 4:2 uzvarēja mājiniekus igauņus pirmajā spēlē Baltijas Izaicinājuma kausa turnīrā, liecina rīkotāju informācija. Latvijas izlasi jaundibinātajā turnīrā vēl gaida spēle pret Lietuvu.

Divu vārtu pārsvaru otrajā trešdaļā Latvijai nodrošināja Jānis Bullītis un Sandis Zolmanis, bet Egils Kalns pēc pēdējā pārtraukuma panāca 3:0. Lai gan igauņiem trešā perioda vidū vienus vārtus atguva Roberts Roba, Bruno Zabis ar metienu vārtu augšējā stūrī ātri atjaunoja trīs vārtu pārsvaru. Igaunijas izlase vēl atbildēja ar Lauri Lahesalu vārtu guvumu.

Sorokins iepriekš pastāstīja, ka izlases sastāva izvēlē centies sabalansēt mērķi uzvarēt ar tādu hokejistu piesaistīšanu, kuriem perspektīvas hokejā vēl ir ilgākā termiņā.

Pēc Baltijas valstu hokeja federāciju vienošanās Izaicinājuma kausa izcīņa kļūs par tradicionālu turnīru un nākamgad to uzņems Lietuva, savukārt Latvija rīkotāju godā būs 2018. gadā. Katrai rīkotājvalstij ir tiesības uzaicināt vienu papildu komandu, tiesa, igauņu ielūgtā Somijas vienība Espo "Blues" pēdējā brīdī dalību atsauca un Tallinā nespēlē.