Ar uzvaru grupu kārtu Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs trešdien sāka Slovākijas valstsvienība, kas ar 3:2 pieveica par vieniem no galvenajiem favorītiem uzskatītos olimpiešus no Krievijas, kurus vada Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš.

Divi ātri iemesti vārti olimpiešiem no Krievijas jau 5.minūtē nodrošināja 2:0 pārsvaru, tomēr spēles turpinājums izvērtās viņiem nelabvēlīgs.

Vēl līdz pirmās trešdaļas beigām Peters Olveckis un Martins Graņāks panāca izlīdzinājumu, bet uzvaras vārtus pēdējā perioda vidū vairākuma izspēlē guva Peters Čerešņāks.

Vārtu guvumi Slovākijas un olimpiešu no Krievijas spēlē

B grupas otrā spēlē Slovēnija ar 3:2 pagarinājumā pārspēja ASV izlasi, kas tāpat kā citas valstsvienības iztiek bez Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem.

Olimpiskajā turnīrā piedalās trijās grupās sadalītas 12 komandas, kas izspēlē apļa turnīru. Četras labākās komandas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet atlikušās astoņas vienības izslēgšanas pāros noteiks vēl četrus ceturtdaļfinālistus.