Rīgas «Dinamo» nenoturas pret Znaroka un Vītoliņa vadītajām zvaigznēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 7 mēnešiem.

Rīgas "Dinamo" viesos Sanktpēterburgā ceturtdien pēdējā trešdaļā ielaida trīs vārtus un ar 1:4 zaudēja līgas līdervienībai SKA, liecina Kontinentālās hokeja līgas (KHL) informācija. Rīdziniekus no vēl smagākas sakāves glāba vārtsarga Jāņa Kalniņa meistarība, tomēr treneru Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā zvaigžņotā mājinieku komanda uzbrukumā bija krietni pārāka.

Otrajā periodā un trešā sākumā ielaiduši pa vieniem vārtiem, "Dinamo" spēlētāji vairāk bija aizņemti ar pretinieku uzbrukumu neitralizēšanu, līdz Miķelis Rēdlihs pēdējās trešdaļas vidū samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Viesu cerības uz izglābšanos ātri vien izdzēsa Iļjas Kovaļčuka metiens un SKA pārsvaru ar ceturtajiem vārtiem vēl nostiprināja Stīvs Mozess.

"Dinamo" rūpība aizsardzībā pirmajā trešdaļā neatstāja daudz izredžu SKA uzbrukumam, turklāt vārtos nevainojami darbojās Kalniņš. Rīdzinieki uz priekšu devās maziem spēkiem un Igora Šestjorkina sargātos vārtus apdraudēja reti.

Neveiksmīga epizode, pazaudējot ripu pie savas zilās līnijas, viesiem otrajā periodā maksāja pirmo vārtu zaudējumu. SKA trijatā izslidoja pret vienu aizsargu, bet Jarno Koskiranta meta pats, un Kalniņš ripu nesavaldīja. Toties spoži Kalniņš nospēlēja vairākās epizodēs, "Dinamo" cīnoties mazākumā. SKA tehniskais pārākums ļāva laukuma saimniekiem gandrīz nepārtraukti pārvaldīt ripu, un rīdzinieki trešdaļā trīsreiz spēlēja mazākumā, tomēr rezultāts līdz pārtraukumam palika nemainīgs.

Kalniņš un vārtu pārliktnis no vārtu zaudējuma glāba, kad pēdējās trešdaļas sākumā "Dinamo" mačā piekto reizi palika mazākumā. Tomēr nākamajā ātrajā uzbrukumā SKA izspēlēja ripu netraucētam metienam Vadimam Šipačovam, kurš bez kavēšanās šķīla vārtos. Efektīvs uzbrukums izdevās arī Latvijas komandai - pēc Dārziņa piespēles Miķelis Rēdlihs ievirzīja ripu Šestjorkinam starp kājsargiem, tomēr jau pāris minūtes vēlāk no uzbrukuma zonas vidus spēcīgi un precīzi meta Kovaļčuks.

Iekrājuši drošu pārsvaru, SKA izspēlēja vairākus elegantus uzbrukumus, un vienā no tiem pēc Sergeja Plotņikova akrobātiskas piespēles Mozess raidīja ripu Kalniņam zem tvērējcimda.

Izbraukumu "Dinamo" sāka ar zaudējumu Čerepovecā pret "Severstaļ" (3:4), bet pirms atgriešanās mājās sestdien vēl spēlēs Maskavā pret CSKA, kas ieņem otro vietu gan Rietumu konferencē, gan līgas kopvērtējumā. Nākamā mājas spēle "Dinamo" būs 17.oktobrī pret Maskavas "Spartak". Ar 19 spēlēs gūtiem 11 punktiem un četrām uzvarām Latvijas klubs turnīra tabulā ir pēdējā vietā.

KHL regulārajā čempionātā spēlē astoņu valstu 29 klubi no Krievijas, Latvijas, Baltkrievijas, Horvātijas, Kazahstānas, Ķīnas, Slovākijas un Somijas. Regulārajā čempionātā līdz 18.februārim katrai komandai jāaizvada pa 60 spēlēm. Ar katru pretinieku klubs spēlēs mājās un viesos, kā arī aizvadīs četras papildu cīņas ar divām savas divīzijas komandām. "Dinamo" vairāk spēļu būs ar Helsinku "Jokerit" un Minskas "Dinamo". KHL Gagarina kausa ieguvēji kļūs zināmi ne vēlāk kā 20.aprīlī.