Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Līvānu novadā izglīto par atkritumu šķirošanu

Cer uz stagnācijas pārvarēšanu Latvijas hokejā

Pēc izmaiņām federācijas vadībā cer uz stagnācijas pārvarēšanu Latvijas hokejā

Latvijas hokeja izlases zaudētā ceļazīme uz nākamajām ziemas olimpiskajām spēlēm parādīja, ka situācija hokeja saimniecībā sliktāka vairs nevar būt un bija pēdējais brīdis kardinālu izmaiņu veikšanai. Tā notikušo varas maiņu Latvijas Hokeja federācijā (LHF) vērtē Latvijas Televīzijas aptaujātie hokeja eksperti. Uz jauno federācijas prezidentu Aigaru Kalvīti tiek liktas lielas cerības.

Kirova Lipmana vadībā Latvijas hokeja izlase iekļuva gan spēcīgāko valstsvienību divīzijā, gan četras reizes piedalījās olimpiskajās spēlēs. Tomēr eksperti norāda, ka pēdējos gados hokeja saimniecība stagnējusi, kas negatīvi atspoguļojās arī rezultātos. Uz ekspremjera un bijušā hokeja kluba Rīgas "Dinamo" valdes priekšsēdētāja Aigara Kalvīša ievēlēšanu LHF prezidenta amatā daudzi raugās ar cerībām.

Bijušais Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Leonīds Beresņevs uzsvēra, ka nepieciešams mērķis, uz ko tiekties. "Piemēram Šveice. Kurš pirms vairākiem gadiem varēja domāt, ka šī komanda būs starp medaļniekiem? Kur tie bija 18 gadus atpakaļ, norvēģi, dāņi?," Latvijas hokeja nonākšanu atpalicējos raksturoja Beresņevs. "Viņi hokejā šobrīd mūs jau ir apdzinuši! Apdzinuši! Bet tam nevajadzēja notikt, jo mēs 20 gadus, kā Lipmana kungs saka, esam elitē. Bet ko mēs 20 gados esam izdarījuši, ka esam noslīdējuši zem šīm komandām?"

Beresņevs uzskata, ka jaunajai valdei daudz lielāka uzmanība jāpievērš bērnu un jauniešu hokejam. Savukārt hokeja līdzjutēji cer, ka notikušās izmaiņas dzimtenē treneru statusā atgriezīs kādreizējās Latvijas hokeja leģendas.

Sporta draugu kluba “Namejs” vadītājs Jānis Barkāns sprieda, ka Latvijas hokeja sistēmā savu vietu nesaskata ne Zemgus Girgensons, ne Artūrs Irbe un Sandis Ozoliņš. "Es nesaprotu, kā šādi cilvēki ar šādiem vārdiem, kam visas hokeja durvis ir vaļā, nekādu labumu nedara hokeja saimniecībā. Tad tas ir risinājums. Varbūt viņi atgriezīsies pie hokeja, mūsu slavenības, un Aigars [Kalvītis] to sakārtos," savas cerības pauda Barkāns.

Pozitīvi izmaiņas hokeja saimniecībā vērtē arī Latvijas Televīzijas sporta žurnālists Vladimirs Ivanovs. Viņš gan uzsver – Lipmana aiziešana varētu radīt arī problēmas, ja izlases zaudēs ģenerālsponsoru - Lipmana kontrolēto farmācijas uzņēmumu “Grindex”.

"Lipmanam bija liela autoritāte Starptautiskajā Hokeja federācijā, starp kolēģiem Latvijā. Mēs visi ļoti labi atceramies, kas bija pirms 10 gadiem – Rīgā [pasaules] čempionāts. Tas bija Lipmana dēļ. Bija pagātnē plāni uzņemt čempionātu 2022.gadā. Fāzels to apsolīja. Tagad es šaubos, ka Latvija uzņems čempionātu," sprieda Ivanovs.

Līdz ar Latvijas valstsvienību pirmais nopietnais eksāmens jaunievēlētajai Latvijas Hokeja federācijas vadībai būs jākārto jau nākamā gada pavasarī pasaules čempionātā Ķelnē. Eksperti atzīst – šībrīža situācijā noturēties elitē nebūs viegli. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti