Latvijas U-18 hokeja izlase ar pārliecinošu uzvaru sāk cīņu par izdzīvošanu

Ērika Miļuna trenētā Latvijas U-18 hokeja izlase ASV notiekošajā pasaules čempionātā elites grupā ceturtdien ar rezultātu 5:1 pierādīja savu pārākumu pār Dānijas vienaudžiem, liecina organizatoru informācija. Cīņa par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā notiks līdz vienas komandas divām uzvarām, šobrīd Latvijas kontā jau pirmā uzvara sērijā.

Pirmo periodu cīņā par izdzīvošanu abas izlases aizvadīja līdzvērtīgi. Rezultātu atklāja Deniss Smirnovs spēles 14. minūtē, taču jau pēc divām minūtēm to izlīdzināja Joahims Bličfelds.

Otrais periods bija noraidījumiem bagāts – trīs noraidījumi Latvijas U-18 izlasei, divi Dānijas vienaudžiem. Taču tikai Latvijas U-18 spēja realizēt vairākumu, Vladam Vulkanovam precīzi raidot ripu un izvirzot Latvijas izlasi vadībā.

Trešā trešdaļa iesākās nervozi un noraidījumiem bagāti. Taču Latvijas jaunieši spēja izmantot otro vairākumu, un Tomasa Zeiles gūtie vārti jau deva pārliecību. Nepilnas piecas minūtes līdz spēles beigām, Erlends Kļaviņš nostiprināja Latvijas pārsvaru. Dānija nomainīja vārtsargu pret laukuma spēlētāju, taču šo momentu atkal izmantoja Kļaviņš, panākot 5:1.

U-18 izlase cīņu pasaules čempionāta elites grupā aizsāka cienījami, pirmajā spēlē papildlaikā piekāpjoties Šveices izlasei ar rezultātu 4:5, bet otrajā – Zviedrijas vienaudžiem arī papildlaikā ar 3:4. Tādējādi Latvijas jaunie hokejisti divās spēlēs iekrāja divus punktus.

Taču tad sekoja smagas sagrāves – ar 1:12 Latvijas U-18 izlase piekāpās ASV jauniešiem un ar 0:7 piedzīvoja zaudējumu Krievijai, turnīra tabulā nokrītot uz pēdējo vietu.

Nākamā spēle, kas sērijā var kļūt par pēdējo, gaidāma jau piektdien.