Latvijas studentu izlase zaudē Kanādas hokejistiem universiādes ceturtdaļfinālā

Latvijas studentu izlase hokejā sestdien Kazahstānas pilsētā Almati notiekošās Universiādes turnīra ceturtdaļfināla mačā ar 2:5 piekāpās Kanādas valstsvienībai. Latvijas izlases labā vārtus šajā mačā guva Oļegs Šišļaņņikovs un Olafs Aploks.

Pirmajā trešdaļā Kanāda izvirzījās vadībā ar 2:0, bet Latvijas hokejisti otrajā trešdaļā parādīja raksturu un izlīdzināja rezultātu (2:2). Tiesa, deviņas sekundes līdz otrā perioda beigām kanādiešus vadībā no jauna izvirzīja Maikls Maknamī.

Noslēdzošajās 20 minūtēs Latvijai tā arī neizdevās rast pretargumentus spēcīgo kanādiešu spēlei, turklāt savos vārtos tika ielaistas vēl divas ripas.

Latvija šajā mačā pa pretinieku vārtiem veica 23 metienus, kamēr kanādieši atbildēja ar 38 raidījumiem.

Turpinājumā Latvijas hokejistus sagaida cīņa par piekto vietu šajā turnīrā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam sestdien Latvijas vadošais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks sestdien izcīnīja astoto vietu Universiādes milzu slaloma sacensībās.

K.Zvejnieks divu braucienu summā trasi veica divās minūtēs un 15,10 sekundēs, kas viņam deva astoto vietu un 24,42 FIS kategorijas punktus. Tikmēr Miks Zvejnieks ierindojās 42.pozīcijā, bet parādītais sniegums viņam ļāva tikt pie 67,67 FIS kategorijas punktiem.

Šajā Ziemas Universiādē studenti 12 sporta veidos sacentīsies līdz nākamās nedēļas trešdienai. Dalībai Universiādē akreditētās 64 valstis un vairāk nekā 2000 atlēti.

Latviju sacensībās pārstāv sportisti no astoņām Latvijas augstskolām - Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Latvijas Universitātes (LU), Liepājas Universitātes (LiepU), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA), Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas (RISEBA), Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA), Latvijas Lauksaimniecības Universitātes (LLU) un Biznesa augstskola Turība (BAT).

Iepriekšējā Ziemas Universiādē, kas notika 2015.gadā Spānijā un Slovākijā, neviens Latvijas sportists netika pirmajā desmitniekā, kamēr 2013.gadā Itālijā valsts godu sacensībās pārstāvēja gandrīz 40 dalībnieku delegācija piecos sporta veidos. Latvijai labākās bija divas astotās vietas, ko izcīnīja hokeja izlase, kā arī Kristaps Zvejnieks slaloma sacensībās.