Latvija - Kazahstāna. Intervija ar Kasparu Daugaviņu pēc spēles

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. Dānija - Šveice 0:1

Latvija - Kazahstāna. Spēles momenti

Latvijas hokejisti smagas spēles izskaņā «bullīšu» sērijā zaudē Kazahstānai. Svarīgākie notikumi

Latvijas hokeja valstsvienība otrajā spēlē pasaules čempionātā sestdien "Arēnā Rīga" ar 2:3 pēcspēles metienos zaudēja Kazahstānas izlasei. Divās spēlēs grupas kārtā Latvijas izlasei ir pa uzvarai un zaudējumam, kas komandai nodrošina četrus punktus.

Vadībā Latvijas izlasi otrās trešdaļas vidū izvirzīja Lauris Dārziņš, bet minūti pirms pārtraukuma Kazahstānas izlase realizēja vairākumu un atjaunoja neizšķirtu. Vienu vārtu pārsvaru Latvijai trešajā periodā atguva Rihards Bukarts, taču tikai uz īsu brīdi. Rezultāts nemainījās arī pagarinājumā, bet pēcspēles metienos pārāki bija kazahi.

Otro spēli pēc kārtas Latvijas vārtu drošība bija uzticēta Matīsam Kivleniekam, kurš atvairīja 29 metienus. Par labāko mājinieku sastāvā atzina aizsargu Uvi Balinski.

Kazahstānas izlases aktivitāte viesiem palīdzēja veidot bīstamākus uzbrukumus, tostarp pateicoties spēlei skaitliskajā vairākumā. Latviešus pirmajā trešdaļā glāba arī vārtu stabiņš, savukārt pirmā vairākuma iespēja mājiniekiem pagāja praktiski bez uzbrukuma. Kazahi pirmajā periodā divreiz vairāk meta pa vārtiem (8:4), bet viņu enerģija vārtu guvumā nematerializējās.

Intervija ar Kristapu Zīli pēc pirmās trešdaļas

Aizsargs Kristaps Zīle pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka bija smaga pirmā trešdaļa un Kazahstānas spēlētāji ātri nāca virsū. Zīle uzsvēra, ka jāpielāgojas pretinieku tempam, jānovirza pretinieki pie apmalēm, jāiegūst ripa un jāvirza tā uz priekšu.

Lauris Dārziņš izvirza Latviju vadībā

Pēc pārtraukuma Kazahstānas aktivitāte vairs nebija tik vētraina un Latvijas izlase pārņēma iniciatīvu, lai gan vārtu gūšanas iespēju nebija daudz. Mājiniekiem visbeidzot izdevās pārspēt bikli spēlējušo Kazahstānas vārtsargu Ņikitu Bojarkinu – Dārziņš tika pie ripas vārtu priekšā un trāpīja tālajā stūrī.

Kazahstānas izlase realizē vairākumu

Kazahstānas izlase aktivizējās trešdaļas beigās un nopelnīja iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, ko izspēlēja līdz Aleksandra Šina precīzam metienam no vārtu priekšas.

Intervija ar Lauri Dārziņu pēc 2. trešdaļas

Dārziņš pēc otrās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komandai spēle pagaidām nevedas, tomēr otrajā trešdaļā jau bija labāk nekā pirmajā periodā. Kazahstānas spēlētāji apzinās, ka Latvijas izlase aizvada otro spēli divās dienās un rada spiedienu uz aizsargiem, paskaidroja Latvijas pirmo vārtu guvējs. Viņš solīja, ka trešajā periodā komanda nospēlēs labāk.

Rihards Bukarts atgūst vadību Latvijas izlasei

Kazahstānas izlase turpināja ofensīvu arī trešajā periodā un apdraudēja Kivlenieka vārtus, taču iekrita uz spēlētāju maiņu. Saņēmis ripu pie zilās līnijas, Rihards Bukarts pietuvojās vārtiem un izslidināja ripu Bojarkinam starp kājsargiem.

Kazahstānas izlase gūst savus otros vārtus

Tomēr vadībā mājinieki pabija tikai 12 sekundes. Pie Latvijas vārtiem Kivlenieks un aizsargi nesavaldīja ripu, ko tīklā iebakstīja Džese Blekers.

Ilgstoša Kazahstānas ofensīva vārtu priekšā beidzas Latvijai laimīgi

Kazahstānas izlase bija tuvu trešajam vārtu guvumam, kad lielākā daļa laukuma spēlētāji par ripu vārtsarga laukumā cīnījās jau guļus stāvoklī, tomēr Latvijai izdevās noturēties. Kazahu spiediens turpinājās ar Viktora Svedberga trāpījumu pa vārtu stabiņu.

Pagarinājumā Latvijas izlase izturēja divas minūtes mazākumā un pārliecinoši vārtos darbojās Kivlenieks.

Pēcspēles metienu sērija

Pēcspēles metienu sērija Latvijas izlasei sākās nevainojami ar trijiem trāpījumiem pēc kārtas. Tomēr Mika Indraša, Laura Dārziņa un Roberta Bukarta rezultatīvie metieni izrādījās Latvijai pēdējie, turpretim Kazahstānas izlase bija pārāka sērijas beigās, uzvaras vārtus gūstot Jevgēņijam Rimarevam.

Līdzšinējos pasaules čempionātos latvieši vēl ne reizi Kazahstānas izlasei nebija zaudējuši.

Dienas pēdējā spēlē otrā grupā Šveice ar 5:2 pārspēja čehus.

Intervija ar Rodrigo Ābolu pirms spēles

Uzbrucējs Rodrigo Ābols pirms mača neklātienes intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komanda rēķinās ar daudz smagāku spēli pret Kazahstānu, jo tas praktiski tas nozīmē tikšanos ar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu Nursultanas "Baris", kur hokejisti ir labi saspēlējušies. Latvijas izlase papētīja, ko gaidīt no pretiniekiem spēlē nevienādos sastāvos, bet galvenais treneris Bobs Hārtlijs radikālas izmaiņas pretinieku taktikā neparedz.

Ābols piebilda, ka Latvijas izlase nepakārto savu spēli pretiniekiem. "Neskatāmies, kas par karogu nāk pretim," teica uzbrucējs.

Intervija ar Arti Ābolu pirms spēles

Arī Hārtlija palīgs Artis Ābols pirms mača uzsvēra, ka Kazahstānas izlasē ir 18 spēlētāji no KHL kluba "Baris", turklāt pretiniekiem sastāvā ir piesaistīti naturalizēti ārzemju hokejisti, tādēļ jārēķinās ar smagu maču.

Intervija ar Tedu Nolanu pirms spēles

Savukārt bijušais Latvijas izlases treneris Teds Nolans neklātienes sarunā Latvijas Televīzijā teica, ka lepojas ar latviešu uzvaru pār Kanādas izlasi. Nolans cer, ka Latvijas valstsvienība spēs čempionātu tikpat veiksmīgi turpināt.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase čempionātu sāka ar vēsturē pirmo uzvaru pār Kanādu, bet Kazahstāna sestdien aizvadīja turnīrā pirmo spēli.

Ceļgala saišu savainojumu spēlē pret Kanādu guva uzbrucējs Oskars Batņa, kuru tāpat kā Renāru Krastenbergu mačam pret Kazahstānu nepieteica. Divas vakantās vietas ieņēma Miķelis Rēdlihs un Māris Bičevskis.

Grupas kārtas turpinājumā Latvijas izlasei vēl būs jāspēlē pirmdien pret Itāliju, kā arī vēlāk pret ASV, Norvēģiju, Somiju un Vāciju. Grupas četras spēcīgākās komandas kvalificēsies ceturtdaļfinālam.

Pasaules čempionāts Rīgā ilgs līdz 6. jūnijam.