Latvijas hokejisti otrreiz minimāli piekāpjas Čehijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Latvijas hokeja izlase ceturtdien izbraukumā ar 0:1 zaudēja Čehijai un cieta divās dienās otro neveiksmi savstarpējās pārbaudes spēlēs, informēja vietējie rīkotāji. No Jindržihuvas Hradecas Latvijas hokejisti atgriezīsies ar diviem minimāliem zaudējumiem Eiropas Izaicinājuma turnīra spēlēs un turpinās mēnesi ilgu gatavošanos pasaules čempionātam.

Čehijas vārtos nepārspēts palika Pavels Francuzs, bet vienīgos vārtus laukuma saimnieki guva pirmajā trešdaļā pēc Jakuba Naklādala metiena. Tāpat kā abu komandu pirmajā spēlē, rezultātu atklāja čehi, kad Latvijas vārtsargu Māri Jučeru 8.minūtē pārspēja Prāgas "Lev" aizsargs Naklādals. Latvijas izlase varēja panākt izlīdzinājumu, tomēr bīstamu situāciju Francuza sargāto vārtu priekšā neizdevās realizēt Vitālijam Pavlovam.

Otrajā trešdaļā, Latvijas izlasei spēlējot skaitliskā vairākumā, nedaudz gar vārtiem ripu no zilās līnijas raidīja Krišjānis Rēdlihs. Bīstams uzbrukums izdevās arī Ronaldam Ķēniņam, kurš pēc individuāla izrāviena trāpīja Čehijas vārtsargam. Abu komandu uzbrukumos rezultāts nemainījās, un Latvijas hokejistiem neizšķirtu panākt nepalīdzēja arī trīs iespējas pēdējā trešdaļā spēlēt skaitiskajā vairākumā. Pēdējā minūtē Jučeru aizstāja sestais laukuma spēlētājs, taču Latvijas izlase kļūdījās spēlētāju maiņā un nopelnīja noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu.

Pirmajā spēlē trešdien Čehijas izlase bija pārāka ar 4:3.

Latvijas izlase pēc atgriešanās mājās, turpinot gatavošanos pasaules čempionātam, svētdien un pirmdien "Arēnā Rīga" sacentīsies ar Zviedrijas hokejistiem, bet 19. un 20.aprīlī - ar Baltkrieviju. Pirms PČ Latvijas valstsvienība 28.aprīlī izbraukumā vēl spēlēs pret Franciju.

Pasaules čempionāts Helsinkos un Stokholmā būs no 3. līdz 19.maijam. Latvijas hokejisti grupas turnīrā spēlēs Helsinkos pret Krievijas, ASV, Austrijas, Slovākijas, Vācijas, Francijas un Somijas izlasēm.