Sporta studija

Kaspars Daugaviņš cer spēlēt pasaules čempionātā

Sporta studija

Sporta studija I

Latvijas hokeja virslīgai jauna trofeja

Jaunais hokeja čempionu kauss - pamatīgs latviešu kalēju darinājums

Latvijas hokeja čempionāta finālsērijā HK "Mogo" un HK "Kurbads" ceturtdien aizvadīs pirmo spēli cīņā par uzvarētāju kausu. Turnīra galvenā trofeja šogad ir īpaša - uzvarētāji pirmo reizi cels virs galvas kalēju nule kā darināto kausu.

Čempionu kausa kalējs Oskars Vincevičs pats ir kaislīgs hokeja spēlētājs, un balvas tapšanas laikā viņš allaž domājis līdzi, vai par šādu trofeju gribētu cīnīties. Allaž ticis piedomāts par kvalitāti, bet pats grūtākais bija izgatavot kausa vāzes daļu, kas tapusi pusotru nedēļu. Kausa darināšana ilga nepilnus divus mēnešus, un meistars uzsver, ka tas nav nebūt nav ilgs laiks, un tikko izdevies paspēt laikā.

Virslīgas kauss tiešām ir varens - vairāk nekā metru augsts un 23 kilogramus smags, bet katra tā detaļa ir roku darbs. Kausā čempioni varēs droši liet šampanieti, lai priecātos un gavilētu pēc uzvaras.

Kausa pamatnei piestiprinātas 32 plāksnītes, uz kurām varētu gravēt uzvarētāju vārdus. Uz vienas plāksnītes visi komandas spēlētāji nesatilps, bet uz divām gan vietas varētu būt gana.

Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis lēš, ka kauss tā pašreizējā izskatā kalpos vismaz 16 gadus. Viņš cer, ka jaunā trofeja godam kalpos ilgus gadus un veidos savu vēsturi.

Visas Latvijas čempionāta finālsērijas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti