Hokejists Grundmanis: Tāda ir amerikāņu kultūra - izkauties un tad paspiest rokas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Latvijas hokejistiem pirmā pieredze kautiņos Ziemeļamerikas zemākajās līgās parasti izvēršas bēdīga, jo vietējie veterāni jau ir pamatīgi apguvuši šī aroda prasmes. Tomēr Ziemeļamerikā nav pieņemts kautiņa dalībniekiem ilgi turēt ļaunu prātu, raidījumā "Hokeja laukums" pastāstīja "Zemgale/LLU" aizsargs Krišs Grundmanis.

Savā starpā Ziemeļamerikā ir kāvušies arī latvieši - 2007.gadā Ontario hokeja līgā dūres uz ledus izvicināja Kaspars Daugaviņš un Artūrs Kulda. Kautiņa aculiecinieks bija Grundmanis, kurš zināja teikt, ka abi kaušļi par dūru cīņu jau bija vienojušies pirms mača  iesildīšanās laikā.

Raidījums "Hokeja laukums"

LTV sporta dokumentāli izklaidējošs raidījums "Hokeja laukums" sniedz  saturīgi dažādu informāciju par Latvijas un pasaules hokeja dzīvi.

Taču Ziemeļamerikas hokeja kultūra paredz, ka kautiņā iesaistītie spēlētāji vēlāk var mierīgi viens otram paspiest roku un aizmirst to, kas bijis, pastāstīja Grundmanis. 

Savukārt HK "Kurbads" aizsargs Renārs Valters pēc kolēģu stāstītā zina, ka Ziemeļamerikā visi latvieši pirmajā hokeja kautiņā paliek zaudētājos, jo pretim ir vīri ar pieredzi.

Vienisprātis ar Valteru ir HK "Mogo" sezonu sākušais uzbrucējs Rihards Marenis - arī viņš pirmajā sezonā junioros Ziemeļamerikā pamatīgi dabūjis pa muti, jo pēc pagrūstīšanās vārtu priekšā izrādījies, ka konfliktē ar kautiņos vairākus gadus rūdītu veterānu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti