Hokejistam Girgensonam vārtu guvums ar kāju un uzvara; panākums arī vārtsargam Šilovam

Septīto reizi šosezon ar vārtu guvumu izcēlās latviešu hokeja uzbrucējs Zemgus Girgensons, kurš palīdzēja Bufalo "Sabres" rezultatīvā spēlē ar 7:6 pagarinājumā pieveikt Tampabejas "Lightning". Savu otro NHL panākumu trešdien guva vārtsargs Artūrs Šilovs, kura Vankūveras "Canucks" ar 3:2 pagarinājumā uzvarēja Sentluisas "Blues". Teodora Bļugera Pitsburgas "Penguins" ar 2:7 zaudēja Edmontonas "Oilers", kamēr Kolumbusas "Blue Jackets" bez Merzļikina ar 0:2 piekāpās Minesotas "Wild", liecina Nacionālās hokeja līgas (NHL) informācija.

Girgensons spēlēja 17 minūtes un 45 sekundes, no kurām divas minūtes 14 sekundes skaitliskajā mazākumā. Viņš guva vienus vārtus, veica divus metienus, pielietoja piecus spēka paņēmienus, bloķēja vienu pretinieku ripu, uzvarēja 50% iemetienu un spēli noslēdza ar neitrālu +/- rādītāju.

Vārtus Girgensons guva pavisam neveiklā veidā, jo vārtu priekšā raidītā ripa, atsitās pret viņa slidu un izslīdēja tieši starp vārtsarga kājsargiem. Tā kā latvietis neveica kustību ar kāju, tad vārtu guvums tika ieskaitīts un rezultāts kļuva 1:1.

Girgensons ar kāju gūst vārtus

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Šosezon Girgensons guvis septiņus vārtus un sešas reizes asistējis partneriem.

"Sabres" uzvarā Teidžs Tompsons izcēlās ar "hat-trick" jeb trim gūtiem vārtiem.

Visas spēles garumā "Sabres" izpildīja vien 23 metienus, kamēr "Lightning" hokejisti pa pretinieku vārtiem ripu raidīja 41 reizi.

Tampabejas sistēmā šosezon spēlē arī Rūdolfs Balcers, taču liepājnieks NHL nav spēlējis kopš novembra, kad guva savainojumu. Pašlaik viņš ir Tampas vienības fārmklubā.

Bufalo "Sabres" un Tampabejas "Lightning" spēles spilgtākie momenti

Savu otro NHL uzvaru ceturtdien izcīnīja Šilovs, kuram tā bija vien trešā spēle karjerā. Jaunais latviešu vārtsargs atvairīja 20 no 22 metieniem jeb 90,9%

Uzvaru "Canucks" nodrošināja vien 15 sekundes pirms papildlaika beigām.

Vankūveras "Canucks" un Sentluisas "Blues" mača svarīgākie momenti

Pitsburgas komandas zaudējumā Bļugers uz ledus bija 13 minūtes 44 sekundes, no kurām minūti un 44 sekundes skaitliskajā mazākumā. Latvietis veica divus metienus, pielietoja divus spēka paņēmienus un uzvarēja 70% iemetienu. Spēli viņš pabeidza ar neitrālu +/- koeficientu.

Šis "Penguins" vienībai bija ceturtais zaudējums pēc kārtas.

Pitsburgas "Penguins" un Edmontonas "Oilers" spēles zīmīgākie notikumi

Merzļikins "Blue Jackets" komandā pildīja rezerves vārtsarga lomu un laukumā nedevās.

Vienības vārtus sargāja soms Jūnass Korpisalo, kurš atvairīja 23 no 25 metieniem jeb 92%.

Kolumbusas "Blue Jackets" un Minesotas "Wild" spēles mirkļi

Kopvērtējumā tabulā "Penguins" ar 63 punktiem 57 spēlēs ir NHL Austrumu konferences 10. vietā. Pozīciju zemāk ir "Sabres", kas 56 spēlēs tikusi pie 62 punktiem. "Blue Jackets" ar 41 punktu 58 mačos ir pārliecinoši pēdējā 16. vietā. Rietumu konferences 12. pozīcijā ir "Canucks", kas 58 spēlēs guvusi 51 punktu.