Hokeja vārtsargs Merzļikins gūst savainojumu; Bļugers aizvada sezonā pirmo spēli

Latviešu hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins otrdien tika nomainīts spēles vidū gūtā savainojuma dēļ. Viņa pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" ar 5:4 pagarinājumā uzvarēja Filadelfijas "Flyers". Tikmēr sezonas pirmo spēli aizvadīja Teodors Bļugers, kura pārstāvētā Pitsburgas "Penguins" ar 2:5 zaudēja Toronto "Maple Leafs". Savukārt Zemgus Girgensona Bufalo "Sabres" ar 4:5 atzina Vankūveras "Canucks" pārākumu, liecina Nacionālās hokeja līgas (NHL) informācija.

Merzļikins  nospēlēja 32 minūtes (32:16), kuru laikā atvairīja 15 no 17 metieniem jeb 88,2%. Latvietis bija spiests spēles laukuma pamest priekšlaicīgi kājas savainojuma dēļ. Klubs pagaidām nav sniedzis plašākus komentārus par Merzļikina savainojumu.

Spēles otrajā daļā "Blue Jackets" vārtus sargāja Jūnass Korpisalo, kurš atvairīja 18 no 20 metieniem jeb 90,0%.

Kolumbusas "Blue Jackets" un Filadelfijas "Flyers" spēles momenti

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

NHL sezonas debiju otrdien piedzīvoja Bļugers, kurš iepriekš ilgstoši nespēlēja ķermeņa augšdaļas savainojuma dēļ. Latvietis laukumā devās nomināli ceturtajā uzbrucēju virknējumā, kopumā spēlējot tieši 12 minūtes, no kurām 25 sekundes mazākumā un septiņas sekundes skaitliskajā vairākumā. Bļugers pa vārtiem nemeta, bet pielietoja vienu spēka paņēmienu un uzvarēja 55% iemetienu. Spēli viņš noslēdza ar neitrālu +/- rādītāju.

Pitsburgas komandai šis bija otrais zaudējums pēc kārtas.

Pitsburgas "Penguins" un Toronto "Maple Leafs" mača spilgtākie mirkļi

Sesto zaudējumu pēc kārtas otrdien piedzīvoja Girgensona pārstāvēta Bufalo "Sabres".

Latvietis uz ledus atradās deviņas minūtes (9:05), no kurām pusotru minūti (1:35) mazākumā. Girgensons veica vienu metienu, bloķēja vienu pretinieku ripu un spēli noslēdza ar negatīvu +/- rādītāju -1.

Bufalo "Sabres" un Vankūveras "Canucks" spēles svarīgākie momenti

Debiju savā jaunajā komandā vēl nav piedzīvojis Rūdolfs Balcers, kura pārstāvētā Tampabejas "Lightnings" ar 5:4 pieveica Dalasas "Stars". Jau ziņots, ka latvietis sezonu uzsāka Floridas "Panthers", taču panteras liepājnieku ievietoja neaizsargāto spēlētāju sarakstā un šo izdevību nelaida garām "Lightning".

Sezonas kopvērtējumā "Lightning" ar 19 punktiem 16 spēlēs ir NHL Austrumu konferences sestajā vietā. Pitsburgas "Penguins" ar 15 punktiem 16 spēlēs ir 13. vietā, bet pozīciju zemāk ir "Sabres", kas 16 spēlēs iekrājuši 14 punktus. Konferences pēdējā vietā atrodas "Blue Jackets", kas 15 mačos tikuši pie 11 punktiem.