Hokeja laukums

Hokeja laukums

Hokeja laukums

U-20 hokeja izlases treneris Freniss Anzalone

Hokeja rezultātu rekordi - gandrīz trīsciparu skaitļos

Hokeja spēļu rezultātu absolūtie rekordi - tuvu trīsciparu skaitļiem

Reti kurā hokeja spēlē komandai izdodas gūt desmit vārtus, tomēr absolūtie rekordi ir daudz iespaidīgāki un nepavisam nešķiet ledus spēlei piederīgi. Iespaidīgākais rezultāts hokejā fiksēts deviņdesmito gadu beigās Āzijas un Okeānijas valstu junioru čempionātā, kur Dienvidkoreja ar 92:0 uzvarēja Taizemes jauniešus.

Lai uzvarētu turnīrā, Dienvidkorejai pēdējā spēlē turnīrā bija jāuzvar vismaz ar 76 vārtu pārsvaru. Taču vārti vidēji tika gūti ik pēc 39,13 sekundēm, bet rezultatīvākais spēlētājs iemeta 31 vārtus. Pēdējās vietas īpašniece Taizeme turnīru noslēdza ar vārtu starpību 3:217.

Pieaugušo hokejā lielākais rezultāts fiksēts astoņdesmito gadu beigās pasaules čempionātā D grupā, kur Austrālija ar 58:0 uzvarēja Jaunzēlandi. Iepriekšējais rekords - Kanādas uzvara 47:0 pār Dāniju - noturējās 40 gadus.

Savukārt sieviešu hokeja rezultativitātes rekords fiksēts Latvijā, jo 2008.gadā olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā Liepājā slovākietes ar 82:0 pārspēja Bulgārijas hokejistes, un rezultāts tika iekļauts arī Ginesa rekordu grāmatā.

Hokeja līgas pasaulē cenšas veicināt rezultativitāti, tomēr rekordus labojušajās spēlēs rezultāta starpība ir bijusi pārāk iespaidīga, izpaužoties vienas komandas pārsvaram. Līdzjutēji vairāk gaida spraigu spēkošanos un skaistus vārtu guvumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti