Daugaviņš: Vienreiz jau sajutāmies kā ceturtdaļfinālā iekļuvuši

Latvijas izlases uzbrucējs Kaspars Daugaviņš pēc otrdien gūtās uzvaras 5:4 pār Kazahstānu sarunā ar žurnālistiem noliedza, ka komanda jau būtu nopelnījusi dalību pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā, un atgādināja sajūsma pēc pirmās uzvaras pār Somiju bija priekšlaicīga. Pašlaik uzdevums ir labi sagatavoties spēlei ceturtdien pret ASV izlasi, lai cīnītos par punktiem, uzsvēra hokejists.

Minskā notiekošajā čempionātā ir dažas stiprākas komandas, taču ar visiem var cīnīties, uzskata Daugaviņš. Viņš nešaubās, ka var gūt panākumus arī pret šķietamajiem favorītiem, ja Latvijas izlasei izdosies komandas spēle un vēl paveiksies. Taču uzskatīt dalību ceturtdaļfinālā par praktiski jau nodrošinātu Daugaviņš kategoriski nevēlas.

"Neko mēs nejūtam!," uz jautājumu, vai jau ir sajūta par nopelnītu ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu, atbildēja Daugaviņš. "Tā jutāmies pēc uzvaras pār somiem, un uzreiz dabūjām pa muguru. Tagad jādomā, kā aizķerties spēlē pret amerikāņiem, lai izcīnītu, vienu, divus un varbūt arī trīs punktus. Katrs punkts var būt izšķirošs."

Spēli pret Kazahstānu Daugaviņš raksturoja kā smagu cīņu, un pēc neveiksmīgajām otrās trešdaļas beigām, kad pretinieki iemeta divus vārtus un panāca neizšķirtu 4:4, Latvijas hokejisti pārtraukumā vienojušies, ka viens uz otru nedrīkst dusmoties, bet jāsaņemas izšķirošajam periodam un jānotic sev.

"Mums nedaudz paveicās - iemetām ar rikošetu. Kazahstāna labi spēlēja - spēle varēja pavērsties uz jebkuru pusi," teica Daugaviņš.

Latvijas izlasē daudziem spēlētājiem ir savainojumi, un viņi spēlē, pārvarot sevi, tādēļ svarīgi, ka pirms ceturtdien paredzētās spēles pret ASV ir atpūtas diena, sacīja Daugaviņš. Vienkārša atpūta un 10 līdz 15 minūšu paslidošana palīdzēšot atgūt spēkus.

Latvijas izlase Minskā startēja ar uzvaru pār Somiju (3:2), bet nākamajā spēlē zaudēja Vācijas izlasei (2:3). Pēc cīņas ar ASV izlasi Latvijas hokejistiem grupā vēl būs jāspēlē pret Krieviju, Baltkrieviju un Šveici.