Zviedrija
Zviedrija
Čehija
Čehija
Līdz video tiešraidei:
Kanāda
Kanāda CAN
Šveice
Šveice SUI

Vairāk

Daugaviņš hokeja izlasei pievienojies pacilātā noskaņā, veiksmīgi ticis vaļā no ceļgalu sāpēm

Uzbrucējam Kasparam Daugaviņam klubu sezona Slovākijā noslēdzās pusfinālā, tomēr Mihalovces "Dukla" sastāvā pavadītais laiks viņam izvērtās emocionāli pacilājošs. Nedēļas nogalē Daugaviņš jau iesaistījās Latvijas hokeja valstsvienības treniņos un Latvijas Radio pastāstīja, ka mājās viņu vairs nenomoka ceļgalu sāpes, kas sevi lika manīt Slovākijas līgas spēlēs.

Lieliskas sajūtas Daugaviņam raisīja satikšanās ar komandas biedriem izlasē, lai arī pirmie treniņi viņam ir fiziski pasmagi, jo hokejists uz ledus kāpa pēc piecu dienu pauzes.  

Kaspars Daugaviņš par sezonu Slovākijā un pievienošanos izlasei
00:00 / 05:55
Lejuplādēt

Daugaviņš aicināja žurnālistus vairs tik daudz nerunāt par pērn izcīnīto bronzu, bet gan visiem kopā koncentrēties šīgada pasaules čempionātam. Spēlētāji saprot, ka pirms gada gūtā panākuma dēļ būs lielāks spiediens, un hokejisti grib arī pierādīt, ka izcīnītās bronzas godalgas nebija nejaušība.

Aizvadītā klubu sezona atstāja iespaidu uz Daugaviņa veselību – sliktas ledus kvalitātes dēļ viņam ilgstoši sāpēja ceļgali. Spēlētāja lielā svara dēļ liela slodze bija tieši ceļgaliem un cirkšņiem, tādēļ, tuvojoties sezonas beigām, pāris reizes bija vajadzīgas pat pretsāpju injekcijas. Tomēr pauze treniņos pirms pievienošanās izlasei palīdzēja Kasparam no sāpēm atbrīvoties, un Rīgā jau citas ledus kvalitātes dēļ nav bažu par savainojuma atjaunošanos.

"Nekas nopietns, bet, kad iekaist [ceļgali], tad no rīta liekas, ka astoņdesmitgadīgs esi," pastāstīja Daugaviņš. "Kamēr viņi [ceļgali] iesilst, katrs rīts bija tāds, ka kāp pa trepēm lejā un liekas, ka ceļgali pārlūzīs."

Pēc sezonas Daugaviņš klubā ilgstoši neuzkavējās, bet bija ierastas tradīcijas, kuru dēļ braukšana mājās mazliet aizkavējās.

Mihalovces "Dukla" hokejisti vēl pulcējās komandas vakariņās, bija tikšanās ar klubu sponsoriem un autogrāfu sesijas faniem. 

Daugaviņš uzskata, ka uzskata, ka Mihalovces "Dukla" bija līgā spēcīgākā komanda izslēgšanas turnīrā, bet titula cīņas izpalika, jo daudzo robu sastāvā dēļ komanda netika tālāk par pusfinālu. Daudzi "Dukla" hokejisti tika savainoti, un traumas izjauca komandas sastāvu. 

Slovākijas hokejā Daugaviņu pārsteidzis, cik ļoti valstī spēle ir populāra. Slovākijā ir trīs līgas un hokejā dzīvo visa valsts, atbalstot komandas katrā pilsētā. Arī Mihalovcē, lai kur Kaspars devās pusdienot vai vakariņot, fotografēšanās kopā ar līdzjutējiem bija neatņemama notikuma sastāvdaļa. 

Hokeju Slovākijas līgā Daugaviņš raksturoja kā fiziski netīru un agresīvu. 

"Ļoti līdzīgi, kā Slovākijas izlase spēlē – viņi skrien, dauzās. No tā tas rezultāts veidojas, un viņiem laikam visa sistēma tā ir izveidota," teica Daugaviņš. "Slovāku hokejistiem raksturs ir, viņi ir nepiekāpīgi. Ja tev ar maiņas biedriem neveidojas spēles maniere, tad ir grūti. Tā kā es lielāko sezonas daļu biju ar vieniem un tiem pašiem džekiem kopā, tad mēs tur izveidojām vairāk tādu hokeja spēles stilu, lai neskraidītu lieki un nedarītu lieku darbu."

Sadzīves apstākļi Daugaviņam bija nevainojami – viņš dzīvoja viens pats lielā mājā ezera krastā, un sūdzēties nebija par ko. Ģimene Kasparu apciemoja skolas brīvlaikos, savukārt patīkami komandas biedri palīdzēja padarīt sezona emocionāli baudāmu. 

Daugaviņš pēc atgriešanās no Slovākijas ir gatavs ieguldīt visus spēkus izlases sniegumā. Viņš sagaida, ka no labākajām Eiropas līgām izlasei vēl pievienosies hokejisti, kuru spēlēšana tik augstā līmenī ir liels pluss Latvijas hokejam.

KONTEKSTS:

Latvijas hokeja izlase gatavojas pasaules čempionātam, kas Čehijā sāksies 10. maijā. Gatavošanās posmā nākamās divas pārbaudes spēles Latvijas hokejisti aizvadīs 26. un 27. aprīlī viesos pret Šveici. Daļa potenciālo izlases līderu vēl turpina klubu sezonu un valstsvienībā varētu iekļauties vēlāk.

Pasaules čempionātu Latvijas hokejisti sāks 11. maijā Čehijas pilsētā Ostravā ar spēli pret Poliju. Grupas kārtas turpinājumā būs jāspēlē pret Franciju (12. maijā), Kazahstānu (14. maijā), Vāciju (15. maijā), Zviedriju (18. maijā), Slovākiju (19. maijā) un ASV izlasi (21. maijā).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
Kanāda
Kanāda
19
Šveice
Šveice
17
Čehija
Čehija
16
Somija
Somija
10
Austrija
Austrija
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Dānija
Dānija
6
Lielbritānija
Lielbritānija
3
B grupa Punkti
Zviedrija
Zviedrija
21
ASV
ASV
16
Vācija
Vācija
15
Slovākija
Slovākija
12
Latvija
Latvija
9
Kazahstāna
Kazahstāna
6
Francija
Francija
4
POLIJA
POLIJA
1

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti