Beļavskis ļoti laimīgs par hokeja izlases palikšanu augstākajā līgā

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātā ieguvusi 13.vietu un nosargājusi vietu elites divīzijā, par ko valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis pauda prieku pēc pēdējās turnīra spēles, kurā ar rezultātu 2:3 pēcspēles metienu sērijā tika atzīts Francijas komandas pārākums.

Beļavskis atzina, ka viņš ir ļoti laimīgs, ka izdevies saglabāt vietu elites divīzijā, kur Latvijas izlase spēlē kopš 1997.gada.

"Ticiet man, tas nebija viegli. Negribējās ieiet vēsturē kā trenerim, kurš izveda Latviju no augstākās divīzijas," uzsvēra treneris, kurš atzīmēja, ka viņš ar komandas atdevi šajā čempionātā ir apmierināts.

Latvijas izlasei mačā pret Franciju bija nepieciešams viens punkts, lai saglabātu vietu elites divīzijā. Spēles pēdējās sekundēs kļūdu pieļāva Kristaps Sotnieks, kā rezultātā Žuljēns Derosjē devās izgājienā pret vārtsargu Edgaru Masaļski, kurš atvairīja Francijas izlases uzbrucēja metienu. Latvijas valstsvienības galvenais treneris atzina, ka viņš tobrīd uz laukumā notiekošo nav skatījies. "Es vienkārši aizvēru acis un klausījos publikas reakciju," sacīja Beļavskis.

Neskatoties uz mača pēdējās sekundēs pieļauto kļūdu, Beļavskis uzteica Sotnieku, kurš kopumā stabili aizvadīja turnīru. Treneris uzslavēja arī debitantu Rodrigo Ābolu, kurš centās katrā spēlē, kaut arī ir vēl ļoti "zaļš" jeb nepieredzējis. Par labākajiem spēlētājiem turnīrā atzīti uzbrucēji Kaspars Daugaviņš un Lauris Dārziņš, kā arī vārtsargs Masaļskis.

Beļavskis norādīja, ka spēli pret Franciju komanda iesākusi labi, taču ne pietiekami aktīvi, kā gribētos. "Komanda ir jauna ar vairākiem debitantiem, kuri šādā situācijā kā šajā spēlē nekad nebija bijuši, tāpēc bija manāms satraukums," uzskata treneris.

Latvijas izlase sākumā guva divus vārtus skaitliskajā vairākumā, panākot 2:0 vadību, taču trešajā periodā Francijas valstsvienība panāca izlīdzinājumu.

"Pirms noslēdzošās trešdaļas aicinājām hokejistus spēlēt aktīvāk, tomēr saprotams, ka katram spēlētājam galvenā doma bija neielaist un nekļūdīties, bet tas nospēlēja mums par sliktu," sacīja Beļavskis.

"Daudzi nesaprata, cik augsts ir šis [pasaules čempionāta] līmenis, jo ikdienā spēlē pavisam citā. Līdz ar to viņi nesaprot izšķirošo maču atbildību," teica Beļavskis.

"Mūsu puiši saprata, ka šādā līmenī katra kļūda var izšķirt spēli," sacīja Latvijas izlases galvenais treneris. Beļavskis arī norādīja, ka komandas sastāvs, kāds spēlēja čempionātā, bija labākais, kāds treneriem bija pieejams.

Beļavskis neslēpa savu prognozi par turnīra uzvarētāju. Viņaprāt, pasaules čempiona titulu izcīnīs Kanādas izlase.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase čempionātu sāka ar trīs zaudējumiem - 1:6 pret Kanādu, 2:4 pret Čehiju un 1:8 pret Zviedriju, turpinājumā ar 2:1 papildlaikā izdevās uzveikt Šveici, ar 2:1 tika atzīts Vācijas hokejistu pārākums, kam sekoja uzvara ar 2:1 pagarinājumā pret Austriju.

Pasaules čempionātā startēja 16 komandas, kas sadalītas divās grupās. Katras grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet vājākā izlase pametīs elites divīziju un nākamgad spēlēs vienu līmeni zemākā turnīrā.

Austrija finišējusi pēdējā vietā A grupā, līdz ar to nākamgad spēlēs vienu līmeni zemākā turnīrā. B grupā pēdējā vietā palika Slovēnijas izlase, kas sešos mačos piedzīvoja piecus zaudējumus. Pēc turnīra no valstsvienības galvenā trenera amata atkāpās Matjažs Kopitars. I divīzijas A grupas turnīrā vietu nākamgad elitē nopelnījuši Kazahstānas un Ungārijas hokejisti.

Latvijas Hokeja federācijas valde izlasei izvirzījusi minimālo uzdevumu - izcīnīt vismaz 10.vietu, bet komandai bija jātiecas arī pēc maksimālā - iekļūšanas ceturtdaļfinālā.