Latvijas hokeja izlase saglabā vietu pasaules čempionāta elitē; Francijai zaudē pēcspēles metienos

Latvijas izlase pēdējā spēlē pasaules čempionātā otrdien Prāgā pamatlaiku noslēdza neizšķirti 2:2 pret agresīvi noskaņoto Franciju izšķirošajā cīņā un saglabāja tiesības arī pēc gada spēlēt spēcīgāko hokeja valstu sabiedrībā. Pēcspēles metienos francūži nodrošināja uzvaru 3:2 un izglābās no izkrišanas uz zemāku līmeni.

(papildināts pēc spēles beigām)
Divreiz realizēts skaitliskais pārākums Latvijas izlasei ļāva otrās trešdaļas sākumā sasniegt divu vārtu pārsvaru, bet francūži pēdējā trešdaļā guva divus vārtus un izlīdzināja rezultātu. Ar pamatlaikā izcīnīto punktu Latvijai pietika, lai noturētos priekšpēdējā vietā grupā, bet Francijai uzvara pēcspēles metienos ļāva sasniegt grupā 6.vietu. Pēdējā palika Austrija, kas izkrita uz pirmo divīziju.

Spēles gaitai varēja sekot teksta tiešraidē.

Latvijai vārtus guva Kaspars Daugaviņš, kura rēķinā bija komandā pieci no turnīrā 11 precīzajiem metieniem. Izcēlās arī Guntis Galviņš, bet vārtos arvien pārliecinoši darbojās par labāko Latvijas izlasē atzītais Edgars Masaļskis, kurš deviņas sekundes pirms pamatlaika beigām glāba pēc francūža Žiljēna de Rosjē  izrāviena vienam pret vienu.

Saspringtā cīņas sākumā labākās iespējas bija Francijai, tostarp viens metiens trāpīja pa vārtu stabiņu. Latvijai teicama iespēja metienam no vārtu priekšas bija Armandam Bērziņam, taču ripa lidoja garām vārtiem. Savukārt Daugaviņš astoņas minūtes pirms trešdaļas beigām izmantoja Latvijai pirmo skaitlisko vairākumu, no tuvas distances trāpot tukšā vārtu pusē. Lai gan vairāk uzbruka francūži, Masaļski viņi nepārspēja.

Francijas centieni spēlēt agresīvi izraisīja viņiem vēl vienu noraidījumu, ko otrā perioda sākumā ar spēcīgu metienu no zilās līnijas vārtu guvumā pārvērta Galviņš. Tuvu mērķim bija arī Roberta Bukarta metiens pāris minūtes pirms pēdējā pārtraukuma, tomēr ripa no vārtsarga Kristobala Iē pleca lidoja pāri vārtiem. Francūži nereti centās provocēt konfliktus, bet tas nepalīdzēja panākt izmaiņas rezultātā. Arī spēlējot vairākumā, Francijas izlasei neizdevās radīt pastāvīgu apdraudējumu Masaļska vārtiem.

Centieni samazināt rezultāta starpību Francijai ilgstoši bija nesekmīgi, līdz Stefans da Kosta trešā perioda vidū tika pie Masaļska atsistās ripas un izmantoja savu iespēju. Viens pret Francijas vārtiem pēc Daugaviņa piespēles tika Andris Džeriņš, kam neizdevās savaldīt ripu labam metienam. Turpretim Saša Treijs četrarpus minūtes pirms pamatlaika beigām ar patālu metienu cauri burzmai rezultātu izlīdzināja. Francijas izlasei bija lieliska iespēja aizsūtīt Latviju spēlēt pirmajā divīzijā, taču de Rosjē neizdevās vienatnē pārspēt Masaļski.

Pagarinājumā francūži bija tuvu uzvaras vārtu gūšanai, kas viņiem garantētu vietu elitē, taču glāba vārtu stabs un Masaļskis. Savukārt pēcspēles metienos francūži bija precīzi visos trijos mēģinājumos, turpretim Latvijai pēc Dārziņa trāpījuma Daugaviņš otro iespēju neizmantoja.

No Latvijas pārstāvētās A grupas ceturtdaļfinālā cīņu turpinās pirmās četras vietas ieguvušās komandas - Kanāda, Zviedrija, Čehija un Šveice. Otrdien vakarā vēl tiksies Čehijas un Šveices izlases, taču spēles iznākums vietu sadalījumu grupā vairs neietekmēs.

Otrā grupā Ostravā vietu ceturtdaļfinālā garantēja ASV, Krievija, Somija un Baltkrievija. Čempioni 16 valstsvienību turnīrā kļūs zināmi svētdien.

Latvijas hokejisti iepriekš grupā zaudēja Kanādai (1:6), Čehijai (2:4) un Zviedrijai (1:8), pirmo uzvaru guva pagarinājumā pret Šveici (2:1), bet turpinājumā svarīgā cīņā piekāpās Vācijai (1:2). Savukārt austrieši tika pieveikti pagarinājumā (2:1).