“Neviens vēl nav parādījies. Mēs gaidām, kad tā mesija dzims. Tas droši vien ir laika jautājums,” raidījumā “Sporta Studija” norādīja Pikāns. Viņaprāt, pagaidām vēl nav tādas personas, kas varētu uzņemties atbildību pār hokeju, pabīdot malā šobrīdējo LHF prezidentu Kirovu Lipmanu. “Ar lāpstu smagi jārok,” tā līderpozīcijas LHF prezidenta amatā raksturoja Pikāns.
Visnopietnākais jautājums hokeja saimniecībā ir budžets. Pērn LHF bija ap divu miljonu eiro budžets iepretim Francijas 5,3 miljoniem un Ungārijas 3,3 miljoniem eiro. Starpība ir ievērojama, lai gan Francijas un Ungārijas valstsvienības ir Latvijas izlases līmeņa komandas.
Pikāns uzskata, ka ar Beresņeva skaļo aiziešanu no amata ledus nav sakustējies. Viņaprāt, sabiedrībai ir jāsaprot un jārespktē, ka “Grindeks”, kura līdzīpašnieks ir Lipmans, tikpat labi varētu investēt naudu, piemēram, Ebreju biedrībai un nevis Latvijas hokejam. Bet Lipmans ik gadu hokejā investē 200 – 300 tūkstošus eiro, kas nav maz. Pikāns neredz šobrīd cilvēku, kurš varētu nākt ar līdzvērtīgu ieguldījumu.
“Kurbads” vadītājs uzsver, ka LHF prezidenta pienākumi nav tik vienkārši – irjāaizstāv hokeja intereses, jāveic pārrunas ar Starptautisko hokeja federāciju (IIHF) un tās prezidentu Renē Fāzelu. Bet kādam tas ir jādara.
Pikāns atgādināja, ka vēl nesen Limpans izteicās, ka ir gatavs atdot amatu cilvēkam, kurš ir gatavs nākt un strādāt. Ja kāds ir gatavs, tad jāuzraksta stratēģija, jāparāda programma un jāstrādā hokeja labā.
Runājot par uzņēmēja Viestura Koziola pausto vēlmi atgriezties hokejā un sakārtot saimniecību, Pikāns norādīja, ka Koziols ir daudz darījis hokeja labā savulaik, un tikai priecējot viņa vēlme.
Tikmēr “Kurbads” ir iesācis jauno sezonu, drīz uzsāks jaunās halles celtniecību. Pikāns uzsvēra, ka “Kurbads” un citi klubi var veicināt hokeja popularitāti sabiedrībā.
Viņš pauda apbrīnu par puišiem, kas Latvijas virslīgā spēlē hokeju, norādot, ka viņu dzīves ritms ir gana grūts. Katru rītu celšanās sešos no rīta, septiņos no rīta jau klāt treniņā, ap desmit iziet no svaru zāles un doties uz darbu. Un tā katru rītu piecas reizes nedēļā.