ASV USA
Lielbritānija
Lielbritānija GBR
Kanāda CAN

Sieviešu hokeja valstsvienība pasaules čempionāta turnīrā pārliecinoši uzvar Poliju

Latvijas futbolistes EČ kvalifikāciju sāk ar neveiksmi pret Ziemeļmaķedonijas izlasi

Latvijas hokeja izlase otro dienu pēc kārtas tiekas ar Austriju

Latvijas hokejisti pārbaudes spēlē «bullīšos» vēlreiz uzveic austriešus

Daudz jaunu hokejistu sastāvā iekļāvusī Latvijas valstsvienība piektdien Rīgā ar 3:2 pēcspēles metienos vēlreiz pārspēja Austrijas izlasi pārbaudes spēlē, ar divās dienās otro panākumu turpinot sākuma posmā gatavošanos pasaules čempionātam.

(papildināts ar Harija Vītoliņa un Martina Laviņa teikto)
Vārtus Latvijai pamatlaikā guva Martins Laviņš un mačā par labāko uzvarētāju sastāvā atzītais Haralds Egle, abiem pirmo reizi rezultatīvi izceļoties valstsvienības sastāvā. Latvieši divreiz izvirzījās vadībā, tomēr viesi allaž panāca izlīdzinājumu.

Laukuma saimniekus pirmās trešdaļas vidū vadībā izvirzīja Laviņš, kurš bija veiklākais vārtu priekšā un tika pie atlēkušās ripas.

Austrieši precīzi darbojās aizsardzībā, bet nebija tik ātri un precīzi, lai būtiski apdraudētu Ērika Vītola sargātos vārtus. Tomēr otrā perioda vidū laukuma saimniekiem neveiksmīgā epizodē pie ripas viduszonā tika Niko Feldners un izgājienā vienam pret vienu izslidināja ripu starp Vītola kājsargiem. Tikai dažas minūtes vēlāk Latvijas izlase atguva vadību – Roberts Mamčics spēcīgi piespēlēja vārtu virzienā, un ripu pielaboja Haralds Egle. Nosargāt pārsvaru līdz pārtraukumam gan neizdevās, jo zonas vidū pie ripas tika Emilio Šercers un ar tūlītēju metienu pārspēja Vītolu.

Pēdējā trešdaļā nevienai komandai neizdevās izmantot savas iespējas, lai noslēgtu maču pamatlaikā. Pagarinājumā Latvijas izlase izturēja divas minūtes mazākumā, un uzvarētāja noteikšanai otro dienu pēc kārtas bija nepieciešami pēcspēles metieni.

Latvijai pēcspēles metieni sākās neveiksmīgi, tomēr turpinājumā divreiz precīzs bija Haralds Egle, kā arī trāpīja Markuss Komuls.

Valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc spēles atzina, ka komanda guva labu mācību, jo jāspēlē ir visas 60 minūtes. Komandai bija laba pirmā trešdaļa, tomēr otrajā trešdaļā pārliecība par sevi jau robežojās ar pašpārliecinātību un krājās daudz kļūdu. Savukārt aizsargu aizraušanās ar pieslēgšanos uzbrukumam maksāja zaudētus vārtus, paskaidroja Vītoliņš. Enerģijas pilnajiem jaunajiem hokejistiem viņš sagaida interesantu pārbaudījumu nākamajā pārbaudes spēlē.

Saruna ar Hariju Vītoliņu

"Būs ļoti interesanta nākamā spēle pret Somiju, pret spēcīgu komandu, un tur mazliet būs jāpiedomā. Nevarēs tā nolaužot galvu visiem skriet uzbrukumā ar tādu ideju, ka gan jau viņi kļūdīsies," Latvijas Hokeja federācijai teica Vītoliņš. "Šeit viena, divas piespēles un tev nogriezīs uzreiz trīs uzbrucējus, un radīs pretinieks bīstamus pretuzbrukumus."

Arī Laviņš atzina, ka austrieši labāk aizvadīja otro trešdaļu, bet Latvijas izlase ar cīņassparu vairāk vinnējusi nekā zaudējusi.

Saruna ar Martinu Laviņu

Abu komandu pirmajā spēlē ceturtdien mājinieki pēcspēles metienos nodrošināja uzvaru 3:2

Nākamās divas pārbaudes spēles Latvijas izlasei būs 10. un 11. aprīlī "Arēna Rīga" pret Somiju. Krasas izmaiņas kandidātu sastāvā līdz tam nav paredzētas, bet aprīļa vidū izlases sastāvs jau tuvosies tam, kāds būs pasaules čempionātā. Vēl divas pārbaudes spēles valstsvienībai sekos 26. un 27. aprīlī viesos Šveici, savukārt pēdējā pārbaude būs mājās 3. un 4. maijā pret Norvēģiju.

Pasaules čempionātu Latvijas hokejisti sāks 11. maijā Čehijas pilsētā Ostravā ar spēli pret Poliju. Grupas kārtas turpinājumā būs jāspēlē pret Franciju (12. maijā), Kazahstānu (14. maijā), Vāciju (15. maijā), Zviedriju (18. maijā), Slovākiju (19. maijā) un ASV izlasi (21. maijā). Pasaules čempionāts noslēgsies 26. maijā ar spēlēm par medaļām.