Lielbritānija
Lielbritānija GBR
Kanāda CAN

"Mogo/LSPA" droši uzvar spēlē Jelgavā un pārņem Latvijas hokeja čempionu troni

Pasaules hokeja čempionāta sievietēm pirmās divīzijas B grupas spēle Latvija - Polija

Latvijas hokeja izlase pēcspēles metienos uzveic austriešus pirmajā pārbaudes spēlē

Latvijas hokeja izlase «bullīšu» sērijā uzveic austriešus pirmajā pārbaudes spēlē

Latvijas vīriešu hokeja izlase ceturtdien Rīgā pārbaudes spēlē pēcspēles metienos pārspēja Austriju. Latvija uzvarēja ar 3:2.

(papildināts ar Harija Vītoliņa un Fēliksa Gavara teikto)
16. minūtē Austriju vadībā ar precīzu metienu izvirzīja Leons Valners, bet Latvija izlīdzinājumu panāca otrajā trešdaļā. 26. minūtē pēc Ralfa Daniela Bergmaņa un Kristapa Skrastiņa piespēlēm ar precīzu metienu savā pirmajā spēlē pieaugušo izlasē izcēlās Fēliks Egils Gavars, no kreisā iemetiena apļa raidot ripu vārtu augšējā stūrī – 1:1.

43. minūtē Julians Meclers no zilās līnijas uzmeta ripu vārtu virzienā, tā pēc saskares mainīja lidojuma virzienu un ielidoja vārtu kreisajā augšējā stūrī – 2:1 Austrijas labā. 46. minūtē Latvija panāca 2:2. Pēc ripas iemešanas pretinieku zonā Rihards Melnalksnis aiz vārtiem piespēlēja Jānim Vizbelim, kurš ar māņu kustību atbrīvojās no sedzēja un piespēlēja vārtu priekšā Danam Ločmelim, kurš ripu raidīja vārtu labajā augšējā stūrī.

Pagarinājumā labas iespējas gūt vārtus bija Arvilam Bergmanim un Ločmelim, taču vārti gūti netika.

Pēcspēles metienos vārtus guva Roberts Bukarts, no neērtās puses iemetot vārtu kreisajā augšējā stūrī, bet Ločmelis to pašu paveica, iemetot ripu labajā vārtu stūrī. Pretinieku rindās ar precīzu metienu izcēlās Emilio Romigs.

Saruna ar Fēliksu Gavaru

Vārtu guvējs Gavars pēc debijas spēles izlasē intervijā Latvijas Hokeja federācijai pastāstīja, ka spēle nebija viegla, bet komanda otrajā un trešajā trešdaļā labi pacīnījās par ripu, kas palīdzēja daudz turēties pretinieku zonā.

Piektdien pretinieki Daugavas stadiona ledus hallē tiksies atkārtoti.

Latvijas hokeja izlasei, kas pirmdien Daugavas stadiona ledus hallē sāka oficiālo treniņnometni, tā bija pirmā pārbaudes spēle.

Valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc spēles atzina, ka komanda nebija gatava pretinieku tik aktīvam cīņas sākumam, bet kopš otrās trešdaļas viņam spēle patika. Bija asi pretuzbrukumi un daudz vārtu gūšanas iespēju, tiesa realizācijas procentu treneris būtu vēlējies labāku. Komandai viņš pirms spēles teica, lai nebaidās kļūdīties, jo hokejs ir jāspēlē, nevis jābaidās.

"Pirmajai spēlei bija ok, viennozīmīgi varam labāk," izlases veikumu izvērtēja Vītoliņš. "Labi cīnījās visas maiņas. Patika azarts un tas, ka viņi [spēlētāji] jūtas droši. Ķermeņa valoda [spēlētājiem] šodien bija laba."

Saruna ar Hariju Vītoliņu

Latvijas izlasei šajā pavasarī ir paredzētas sešas pārbaudes spēles savā laukumā un divas izbraukumā. 4. un 5. aprīlī Daugavas ledus hallē jātiekas ar Austriju. Šīs spēles līdzjutējiem nav pieejamas. 10. un 11. aprīlī "Arēna Rīga" tiks aizvadīti mači ar Somiju, bet 3. un 4. maijā - ar Norvēģiju. Savukārt 26. un 27. aprīlī notiks izbraukuma spēles ar Šveici.

Latvijas izlase uz pasaules čempionātu Čehijā dosies 9. maijā. 2024. gada čempionāts Prāgā un Ostravā norisināsies no 10. līdz 26. maijam.