Panorāma

Indijā traģiska vilcienu avārija

Panorāma

Panorāma

Hokejistus ar ovācijām sagaida Ventspilī

Šilovu un Balinski ar ovācijām sagaida Ventspilī

Visi, kuri sekoja līdzi hokeja čempionātam atzīst – pasaules hokeja čempionāta bronzas medaļas, ko ieguva Latvijas izlase, pieder arī līdzjutējiem. Un to, ka Latvijai ir vislabākie līdzjutēji, varēja sajust arī Ventspilī, kur 2. jūnijā sagaidīja Latvijas hokeja izlases spēlētājus Artūru Šilovu un Uvi Jāni Balinski. Viņi savus pirmos soļus uz ledus spēruši Ventspils ledus hallē.

Savā dzimtajā pilsētā aizsargs Uvis Jānis Balinskis un vārtsargs Artūrs Šilovs tika sagaidīti īpaši – goda braucienā viņi devās cauri pilsētai, uzgavilējot simtiem līdzjutēju

Hokeja līdzjutēji Ventspilī nacionālās izlases spēlētājus ciešā aplenkumā noturēja divas stundas, dziedot, fotografējoties un saņemot autogrāfus. Sagaidītāju vidū Laura, kuras mazais puika šobrīd trennējas Ventspils hokeja klubā. 

"Ir grūti piecelties uz skolu, grūti piecelties uz darbu, bet uz trenniņiem nekad nav grūti piecelties!" saka mazā hokejista mamma Laura Ķempele.

Tikmēr hokeja spēlētājs Krišjānis uzskata, ka mūsu hokeja izlasei ir cerība saņemt pasaules čempionāta zelta medaļas, jo viss atkarīgs "no pašu gribas, no komandas gara un kārtīgas spēles".

Ventspils pašvaldības katru no ventspilniekiem prēmēs ar divu tūkstošu eiro lielu naudas balvu.

Dāvanas saņems arī hokejistu ģimenes locekļi. Paši spēlētāji atzīst, ka nedēļa kopš uzvaras paskrējusi ātri, tikai tagad viņi domās par to, ko darīt tālāk

"Vēl neesam svinējuši, ja godīgi. Kaut kad vēlāk. Kad norimsies. Ir jau plāns. Ģimene. Tuvākie draugi. Tādus mirkļus neaizmirsīs nekad!" saka Balinska tētis Sandris Balinskis.

Pašiem hokejistiem spēles momenti joprojām ir spilgtā atmiņā – to aizmirst viņi, visticamāk, nevarēs ilgi

"Es cerēju, ka tas viss beigsies "onlainā", jo bullīšos var visādi beigties. Un tā arī sanāca. Redzēju, kā Kaspars gāja, meta. Rubīns iemeta ripu devītniekā. Un tad – viss kā eiforijā," saka Šilovs.

"Es atceros to, ka tad, kad mēs iemetām golu un mēs vinnējām, cimdi un ķiveres lidoja pa gaisu. To nevar aprakstīt! Mēs vēl ar džekiem runājām: Ko mēs tikko izdarījām!?" atminas  Balinskis.

Starp mazajiem hokejistiem un hokeja līdzjutējiem –  arī Artūra Šilova vecmāmiņa, kura atzīst, ka šie ir īsti svētki visai Latvijai.

KONTEKSTS:

Latvijas vīriešu hokeja izlase svētdien Tamperē, ar 4:3 papildlaikā pieveicot ASV, pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļas.

Saeima ārkārtas sēdē svētdien par godu hokeja izlases augstajam sasniegumam lēmusi pirmdienu, 2023. gada 29. maiju, pasludināt par svētku dienu, Latvijas hokeja komandas 2023. gada pasaules hokeja čempionāta bronzas medaļas ieguves dienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti