Latvijas handbola izlase noskaidro Eiropas čempionāta kvalifikācijas pretinieces

Otrdien Austrijas galvaspilsētā Vīnē notika 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas izloze, kurā noskaidrojās, ka Latvija par vietu finālturnīrā cīnīsies 6. grupā pret Norvēģiju, Baltkrieviju un Itāliju, liecina Latvijas Handbola federācijas informācija.

No sākuma pa grupām tika izvietotas visas 3. groza komandas, un Latvija nonāca 6. grupā. Turpinājumā tika lozētas 2. groza komandas, un Latvija pretiniekos ieguva labi zināmo Baltkrievijas izlasi. No potenciāli spēcīgākā groza Latvijai tika Norvēģija, kas šobrīd neapšaubāmi uzskatāma par vienu no spēcīgākajām handbola izlasēm visā pasaulē. 

2022. gada Eiropas čempionāts būs otrais, kurā piedalīsies 24 valstsvienības. No kvalifikācijas Eiropas čempionāta finālturnīrā iekļūs 20 izlases, attiecīgi katras grupas divas spēcīgākās komandas un četras spēcīgākās trešo vietu ieguvējas. Finālturnīrā vietas jau garantējušas abas organizatores, iepriekšējā čempionāta uzvarētāja Spānija un fināliste Horvātija. 

Pēc pašreizējā EHF plāna ir paredzēts, ka 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācija startēs novembra pirmajā daļā. 4./5. un 7./8. novembrī tiks izspēlētas pirmās divas spēles, bet atlikušās četras spēles notiks 2021. gada martā, aprīlī un maija ievadā, kā pēdējai spēļu kārtai esot noteiktai 2. maijā. 2022. gada Eiropas čempionāta finālturnīrs risināsies Ungārijā un Slovākijā.

Latvija pirmo reizi Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalījās šogad. Norvēģijas pilsētā Tronheimā Latvija grupu turnīrā atzina topošās čempiones Spānijas (22:33), Nīderlandes (24:32) un Vācijas pārākumu (27:28). 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Handbols
Sports
Jaunākie
Interesanti