Zviedrijas un Ukrainas futbolisti kļūst par pēdējiem EURO 2016 dalībniekiem

Zviedrijas un Ukrainas futbola izlases otrdien nodrošināja pēdējās ceļazīmes uz 2016. gada Eiropas čempionāta finālturnīru, liecina rīkotāju informācija. Izslēgšanas pāru atbildes spēlēs zviedri un ukraiņi cīnījās neizšķirti, ar ko pietika panākumam summā.

Ukrainas izlase Mariborā nospēlēja 1:1 pret Slovēniju, bet Zviedrijas valstsvienība Kopenhāgenā maču pret Dāniju pabeidza ar neizšķirtu 2:2. Pirmajās spēlēs mājās uzvaras guva gan Ukraina (2:0), gan Zviedrija (2:1).

Slovēņi otrdien 11.minūtē atklāja rezultātu pēc Boštjana Cesara sitiena, taču ar vienu vārtu guvumu laukuma saimniekiem bija par maz, turklāt jau mača kompensācijas laikā Andrijs Jarmoļenko panāca izlīdzinājumu.

Dānijā zvaigznes statusam atbilstoši nospēlēja Zlatans Ibrahimovičs, kurš guva abus Zviedrijas vārtus un panāca viesiem 2:0 pārsvaru. Dāņi sasparojās spēles beigu daļā - Jusefs Poulsens 82.minūtē samazināja rezultāta starpību, bet Janiks Vestergārds kompensācijas laikā nodrošināja neizšķirtu, kas gan mājiniekiem bija vājš mierinājums. Neiekļūstot finālturnīrā, no amata atkāpās Dānijas izlases treneris Mortens Olsens.

Pirms sešiem gadiem Dānija pārspēlēs pieveica zviedrus cīņā par vietu 2010.gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā.

Izslēgšanas dueļos vietu kontinenta meistarsacīkšu finālā nodrošināja arī Ungārija un Īrija. Eiropas čempionāta finālturnīram jau iepriekš kvalificējās 20 valstis - Čehija, Islande, Beļģija, Velsa, Spānija, Slovākija, Vācija, Polija, Anglija, Šveice, Ziemeļīrija, Rumānija, Austrija, Krievija, Itālija, Horvātija, Portugāle, Albānija, Turcija, kā arī rīkotāja Francija. Pēdējās četras vakances aizņēma izslēgšanas pāru uzvarētāji.

Nākamgad pirmoreiz Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēs 24 komandas, nevis 16 valstsvienības, kā iepriekš.