Futbola federācijas prezidents: Sarunām ar investoriem stadiona būvei nepieciešams zemes gabals

Latvijas Futbola federācija (LFF) ir gatava sarunām ar vairākiem potenciāliem investoriem par nacionālā futbola stadiona būvēšanu, bet vispirms no Rīgas domes ir jāsagaida nepieciešamā zemes gabala piešķiršana, otrdien Latvijas Radio teica LFF prezidents Vadims Ļašenko. 

LFF un Rīgas dome 2022. gadā parakstīja nodomu protokolu, kas pavēra durvis trīs potenciālo stadiona atrašanās vietu izpētei. Viena bija Uzvaras parkā, vēl divas – Lucavsalā. Par labāko atzina pašlaik izraudzīto vietu Lucavsalā, bet Rīgas dome vēl nav nolēmusi, vai vairāk nekā 10 hektāru atvēlēt futbola stadiona būvēšanai. Par zemes nodošanu LFF uz pieciem gadiem bezatlīdzības lietošanā pagaidām lemts tikai Pilsētas īpašuma komitejā, un vēl ir nepieciešams domes vairākuma lēmums.

Latvijas Futbola federācija gaida Rīgas domes lēmumu par zemi stadiona celtniecībai
00:00 / 03:37
Lejuplādēt

Stadionam noskatīto vietu LFF uzskata par piemērotu, jo ģeogrāfiski netālu atrodas galvaspilsētas centrs, un Lucavsala ir sevi pierādījusi kā laba masu pasākumu vieta.

LFF iepriekš kā potenciālu investoru stadiona būvēšanai uzrunāja Apvienoto Arābu Emirātu uzņēmēju Muhamedu Ali Alabaru. Viņš ir vairāk zināms kā "Emaar Properties" dibinātājs, un uzņēmuma viens no zināmākajiem projektiem ir pasaulē augstākā celtne Halīfa tornis jeb "Burj Khalifa". Tomēr

pēdējā laikā LFF prezidents ar Alabaru nav sazinājies, un arī citi potenciālie investori vispirms vēloties skaidrāku pamatu sarunās par stadiona būvēšanu. 

Ļašenko otrdien Latvijas Radio sacīja, ka pamats turpmākām sarunām ar investoriem būs pēc zemes gabala piešķiršanas stadiona būvēšanai. 

"Komunicējam ar dažiem investoriem, un šobrīd visi gaida to [stadiona] vietu, par kuru būs jārunā. Tādēļ mums tas [Rīgas domes] lēmums ir ļoti svarīgs un būtisks, lai vispār turpinātu sarunas ar investoriem. Bez tā lēmuma, bez zemes gabala diemžēl mums būs sarežģīti turpināt sarunu," teica Ļašenko. "Ar arābu investoru [Alabaru] mēs pēc pēdējās tikšanās, kad viņš bija Rīgā, vairāk nekomunicējām. Man nav jēgas ar viņu komunicēt, jo nav nekādas virzības uz priekšu par zemi. Tiklīdz būs zeme, tad mēs domāsim, ar kādu investoru mums [LFF] jārunā un jāturpina diskusijas. Ir interese no citiem investoriem, līdz ar to mēs domāsim un vērtēsim visus piedāvājumus."

Ļašenko arī apliecināja, ka palīdzēt celt nacionālo stadionu joprojām ir gatavas arī pasaules un Eiropas futbola jumtorganizācijas FIFA un UEFA.

Pret stadiona būvniecību Lucavsalā iebilst ģimenes dārziņu apvienība "Kazas sēklis", kas aicina Rīgas domi pārskatīt iniciatīvu. Līdzīga situācija gan bija pirms 18 gadiem "Arēnas Rīga" celtniecībā, jo pret projektu arī toreiz kategoriski iebilda mazdārziņu īpašnieki.

Vairāki eksperti, futbola infrastruktūras lietpratējs Guntars Indriksons un pilsētplānotājs Neils Balgalis jau 2022. gadā publiski pauda, ka stadionam Latvijas apstākļos būtu jāiekļaujas pilsētvidē, jo lielo spēļu un kultūras notikumu nav tik daudz, lai varētu uzturēt "pļavas vidū" uzceltu būvi. 

Sagaidāms, ka stadiona projekta turpmākā virzībā noteicošs būs Rīgas domes lēmums par zemes nodošanu LFF uz pieciem gadiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti