Peru noslēdz Pasaules kausa finālturnīru ar vēsturisku uzvaru

Otrdien Sočos Pasaules kausa finālturnīra C grupā Austrālija un Peru aizvadīja interesantu un spraigu spēli, kurā uzvaras lauri Peru ar rezultātu 2:0. Abām izlasēm šī ir pēdējā spēle finālturnīrā.

Austrālija ļoti apņēmīgi iesāka šo spēli un parādīja būtisku pārsvaru, taču vismaz sākumā nopietni apdraudēt peruāņu vārtus neizdevās.

Spēles spilgtākās epizodes

Tikmēr peruāņi, izmantojot Austrālijas izlases kļūdas aizsardzībā, jau 18. minūtē nonāca vadībā, vārtus gūstot Andrē Karriljo. Vēsturisks vārtu guvums - pirmais kopš 1982. gada, ko Peru izdevies gūt Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā.

Andrē Karriljo atklāj spēles rezultātu

Pēc nonākšanas iedzinēju lomā austrāliešiem būtu vajadzējis aktīvāk un agresīvāk paust vēlmi izlīdzināt rezultātu, taču degsmes spēlētājos nebija.

Bīstams moments Austrālijas izpildījumā

Iespēja gan radās spēles 40. minūtē, kad austrālieši labi izspēlēja standartsituāciju, bet Trenta Seinsburija raidījums ar galvu aizgāja garām vārtiem. Austrāliešiem izlīdzinājumu pirmajā puslaikā gūt tā arī neizdevās un pārtraukumā nācās doties kā iedzinējiem.

Seinsburija raidījums iet garām vārtiem

Austrālijas izlasei otrajā puslaikā būtu bijis jādodas laukumā ar ticību, ka ir iespējams uzvarēt, taču notikumi uz laukuma nemaz par to neliecināja. Tieši pretēji, peruāņi turpināja izbaudīt spēli, kas vainagojās jau ar otro vārtu guvumu. Kristians Kueva tika soda laukumā, veiksmīga piespēle kapteinim Paolo Gverero un - vārti!

Gverero gūst Peru izlases labā vārtus

Pēc tam gan Austrālijas izlase pamodās un centās tomēr lauzt spēles gaitu. Daudz bīstamu situāciju, tomēr Peru izlase parādīja savu vēlmi nosargāt priekšrocības.

81. minūtē Peru izlasei gandrīz, gandrīz izdevās gūt savus trešos vārtus, un tomēr šoreiz veiksme nebija sabiedrotā.

Nerealizēta iespēja

Tuvojoties spēles noslēgumam, Peru izlases līdzjutēji varēja vēl vairāk gavilēt, jo austrāļiem, lai arī viņi radīja daudz bīstamu situāciju pie vārtu guvuma tikt neizdevās.

Turnīra ievadā Austrālija ar 1:2 piekāpās Francijas valstsvienībai, bet turpinājumā nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Dāniju.

Tikmēr Peru ar 0:1 zaudēja Dānijai un ar identisku rezultātu vēlāk arī Francijai.