Pasaules ranga kaimiņu cīņā Dānijas futbolisti pārspēj Peru izlasi

Pasaules kausa izcīņas ietvaros pirmās kārtas spēlē C apakšgrupā  Dānija ar 1:0 pārspēja Peru futbola valstsvienību. Cīņu interesantu padarīja fakts, ka Peru pasaules rangā ieņem 11. vietu, kamēr Dānija ir tikai pozīciju zemāk.

Vienīgos vārtus guva mačā guva Jusufs Poulsens.

Spēles momenti

Maču veiksmīgāk iesāka rangā augstāk esošā Peru izlase, jau pirmajās minūtēs izpildot vairākus sitienus pa vārtiem.

Virpuļi tika sagriezti abu komandu soda laukumos, taču pat nelielā haosā nevienam neizdevās bumbu raidīt vārtos.

Cīņa soda laukumos kļuva īpaši karsta, jo neviens negribēja piekāpties cīņā par labāko pozīciju – grūdienu un saķeršanās kļuva par ierastu praksi. Brīžiem gan bija manāmi protesti no spēlētāju puses, norādot, ka tiek pārkāpti noteikumi, taču tiesneša svilpe bez vajadzības netika izmantota.

Pirmajam puslaikam tuvojoties izskaņai, cīņā traumu guva Dānijas pussargs Viljams Kvists. Spēlētājs saviem spēkiem nogāja no laukuma, taču pēcāk ar nestuvēm tika nogādāts ārstu uzraudzībā, kam sekoja piespiedu maiņa.

Kvists gūst traumu un pamet laukumu

Pēc standartsituācijas Dānijas izlases spēlētājs bumbu trieca tieši mūri, taču atlēkusi bumba nonāca pa spērienam komandas biedram, kurš, lieki nedomājot, lika Peru vienības vārtsargam glābt komandu.

Puslaika pēdējās minūtēs soda laukumā tika notriekts Peru kapteinis Kristiāns Kueva, taču tiesnesis, neuzskatot, ka bija pārkāpums, spēli neapturēja. Pēc brīža gan viņš devās pārliecināties par situāciju video atkārtojumā, pēc kura viņš mainīja savas domas, piešķirot soda sitienu.

Tiesnesis pārdomā un piešķir soda sitienu

Kueva pats devās izpildīt sitienu. Pirms sitiena futbolists nedaudz sabremzējās, kam sekoja raidījums pāri vārtiem, pēc 45 minūtēm atstājot bezvārtu neizšķirtu.

Kueva neizmanto iespēju atklāt rezultātu

Otrā puslaika ievadā karuseli dāņu soda laukumā sagrieza peruieši, taču līdz sitienam viņi uzbrukumu nenoveda. Lai gan raidījuma pa vārtiem nebija, šis bija brīdinājuma zvans Dānijas aizsardzībai.

Drīz vien pretuzbrukums izdevās dāņiem, kas ar veiksmīgu piespēli, nespēlējot aizmugurē, vienu pret vārtsargu izvirzīja Poulsenu, kurš atklāja rezultātu.

Poulsens gūst pirmos vārtus

Nonākot iedzinējos, Peru spēlētāji metās atspēlēties, taču spēcīgu sitienu atvairīja dāņu vārtsargs Kaspers Šmeihels.

Šmeihlels glābj Dāniju no vārtu zaudējuma

Peruiešu presings turpinājās, un brīžiem tikai nedaudz pietrūka, lai rezultāts tiktu izlīdzināts.

Iespēja gūt vārtus bija Paolo Gerrero, kas, esot ielenkumā soda laukumā, izpildīja sitienu ar papēdi, bumba šķērsoja laukuma līniju tieši gar vārtiem. Pēc bumbas sniedzās Dānijas vārtsargs Šmeihels, taču tā viņam bija par tālu.

Gerrero viltīgi mēģina izlīdzināt rezultātu

Arī mača pēdējās minūtēs aktīvi uzbruka peruieši, taču atkal aizsardzība un vārtsargs bija līmenī.

Dāņi nosargā pārsvaru

Jau atkal pretuzbrukuma iespēja bija Dānijas spēlētājiem, taču Kristianam Eriksenam neizdevās pielikt punktu intrigai, kad viņa sitienu atvairīja Peru izlases vārtsargs.

Mača izskaņā pa galvu, pa kaklu uz priekšu metās Peru spēlētāji, taču, lai kā arī viņi censtos, Dānijas vārti palika neiekaroti.

Peru pēdējo reizi Pasaules kasa izcīņās piedalījās 1982. gadā. Tāpat Peru nekad nav izdevies tikt tālāk par turnīra ceturtdaļfinālu.

Tikmēr Dānijas izlase kausa izcīņā atgriežas pēc čempionāta pauzes. 2010. gadā dāņi uzvarēja vienu spēli un piedzīvoja divus zaudējumus, nepārvarot grupu turnīru.

Jau ziņots, ka dienas pirmajā pusē C grupas ietvaros Francija ar 2:1 pārspēja Austrāliju.