Spēcīgā Francijas futbola izlase ar grūtībām mača izskaņā pārspēj Austrāliju

Pasaules kausa izcīņas maratons četru spēļu garumā sestdien sākās ar Francijas un Austrālijas spēli, kur tikai mača galotnē francūži nodrošināja panākumu ar 2:1. Katra no vienībām guva vārtus pēc 11 metru soda sitiena.

Vārtus Francijas izlases labā pēc 11 metru soda sitiena guva Antuāns Grīzmans, bet uzvaru francūžiem nodrošināja Pols Pogba.

Savukārt austrāļiem 11 metru sitienu realizēja komandas kapteinis Mails Jedinaks.

Spēles momenti

Jau no pirmajām minūtēm Francija centās uzņemties iniciatīvu, taču Austrālijas pozicionālā aizsardzība sagādāja lielas grūtības eiropiešiem. Tieši Austrālija mača 16. minūtē pēc standartsituācijas izspēles bīstami apdraudēja Francijas izlases vārtus, teju atklājot rezultātu.

Austrālijas izlasei neizdodas atklāt rezultātu

Lai gan uz papīra francūži skaitās favorīti, izteikts pārsvars spēles pirmajā pusstundā nebija manāms. Bīstamu epizodi Austrālijas vārtu priekšā izveidoja uzbrucējs Grīzmans, kuram izdevās izrauties garām aizsardzības līnijai, taču apstrādāt piespēli soda laukumā viņam neizdevās.

Puslaika izskaņā Francijas pārsvars pieauga, taču uzlauzt Austrālijas vārtus tā arī neizdevās, pirmajam puslaikam noslēdzoties ar bezvārtu neizšķirtu.

Pēc pārtraukuma bija manāms, ka Francijas futbolistiem neizšķirts rezultāts neapmierina, iniciatīvai pieaugot vēl vairāk.

Drīz vien Francijas uzbrukums tika apturēts, soda laukumā no gāžot Grīzmanu, taču tiesneša svilpe klusēja. Pēc brīža tiesnesis devās raudzīt epizodi video atkārtojumā, kas ir šī turnīra jaunums, piespriežot 11 metru soda sitienu.

Pēc video skatīšanās, tiesnesi piešķir 11 metru soda sitienu

Pats Grīzmans, pret kura rika veikts pārkāpums devās izpildīt sitienu, atklājot rezultātu.

Grīzmans atklāj rezultātu

Vien pāris minūtes vēlāk Francijas aizsargs Samuels Umtiti nospēlēja ar roku, nozīmējot 11 metru soda sitienu arī uz Francijas vārtiem.

Umtiti spēlē ar roku

Austrālijas izlases kapteinis Jedinaks ar spēcīgu sitienu izmantoja iespēju, izlīdzinot rezultātu.

Jedinaks izlīdzina rezultātu

Mača 70. minūtē Francija nolēma veikt uzbrucēju rokādi, vārtu guvēju Grīzmanu aizstājot ar Olivjē Žirū.

Desmit minūtes pirms mača pamatlaika beigām francūžu spēlētājs Pols Pogba sitienu raidīja pāri vārtsargam, trāpot pa pārliktni un bumbai atsitienā šķērsojot vārtu līniju.

Pogba atgūst vadību Francijai

C gurpā bez Francijas un Austrālijas spēlē arī Peru un Dānija, kas šodien spēkosies 19.00.

Francija Pasaules kausa izcīņās sekmējies dažādi – pirms četriem gadiem viņi izstājās ceturtdaļfinālā, bet iepriekš nepārvarēja pat grupu turnīru. 1998. gadā francūži savās mājās kļuva par čempioniem, bet 2006. gadā ieguva sudrabu.

Tikmēr Austrālijai Pasaules kausa futbola izcīņās nav sekmējies ar augstvērtīgiem rezultātiem.

LTV7 un lsm.lv tiešraidēs sestdien varēs vērot abas D grupas cīņās. Pulksten 16.00 Argentīna spēlēs pret Islandi, bet – 22.00 Horvātija spēkosies ar Nigēriju.