Par krāpšanos no Latvijas futbola izslēdz trīs klubus, piecas personas diskvalificē

Latvijas pirmās līgas futbola klubi FK "Jēkabpils/JSC", FK "Ogre un otrās līgas vienība FC "Raita" par rupjiem sporta ētikas pārkāpumiem, iesaistoties manipulēšanā ar spēļu rezultātiem, diskvalificēti no Latvijas Futbola federācijas (LFF) rīkotajiem turnīriem, piektdien paziņoja LFF Disciplinārlietu komisija (LFF DK). Četrus FK "Jēkabpils/JSC" futbolistus un FK "Ogre" galveno treneri Igoru Troicki diskvalificēja uz trim gadiem.

Par Latvijas futbola Ētikas kodeksa pārkāpumiem trīs sodītos klubus diskvalificēja uz nenoteiktu laiku. Savukārt 36 mēnēšu diskvalifikāciju saņēma Aleksejs Kuplovs-Oginskis, Deniss Sokoļskis, Oļegs Peņkovskis un Sergejs Lebedevs. Diskvalificētajām personām noteikts arī aizliegums piedalīties jebkādās ar futbolu saistītās aktivitātēs

Spēles, kurās tika fiksēta futbolistu neadekvāta rīcība, kas liecina par manipulēšanu ar mača rezultātu, konstatēta maijā, jūnijā un jūlijā pirmās līgas un Latvijas kausa izcīņas spēlēs. LFF Godīgas spēles un ētikas komitejas rīcībā nonāca informācija, dokumenti, liecības un pierādījumi, kas veicināja izmeklēšanu un apstākļu noskaidrošanu FK "Jēkabpils/JSC" un FK "Ogre", kā arī FC "Raita" spēlēs.

Pirmās līgas čempionātā FK "Jēkabpils/JSC" un FK "Ogre" līdzšinējos rezultāti sezonā tika anulēti.

FC "Raita" 12. jūlijā atsauca dalību no Latvijas 2.līgas čempionātā, taču LFF DK ieskatā bija svarīgi izvērtēt notikušo un piemērot attiecīgu sodu.

Jūnijā par iesaistīšanos manipulēšanā ar spēļu rezultātiem materiāla labuma gūšanai no Latvijas virslīgas tika izslēgta "Babīte/Dinamo". No 2017. gada februāra līdz jūnijam LFF saņēma sešus ziņojumus, kuros Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) derību krāpšanas atklāšanas uzraugi konstatēja darbības, ko "Babīte/Dinamo" veikusi labuma gūšanai. 

No virslīgas "Babīti/Dinamo" izslēdza par Latvijas futbola Ētikas kodeksa pārkāpumu. Komanda 2018.gada sezonā drīkstēs pieteikties Latvijas čempionāta 2. līgā. 

Līdzšinējos "Babīte/Dinamo" rezultātus virslīgā un dublieru čempionātā anulēja un tie netiks ņemti vērā turnīros komandu vietu noteikšanā turnīra tabulā. Sezonas pirmo 12 kārtu spēlēs "Babīte/Dinamo" ieguva divus punktus un rezultātu tabulā bija pārliecinoši pēdējā.

Sankcijas atsevišķiem "Babīte/Dinamo" spēlētājiem, treneriem un amatpersonām nenoteica līdz izmeklēšanas noslēgumam sadarbībā ar starptautiskām futbola integritātes pārraudzības organizācijām un vietējām likumsargu institūcijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti