Mākslīgais intelekts: Futbolā astoņas spēles mēnesī nozīmē par 25% lielāku traumu risku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pēc pandēmijas izraisītās pauzes intensīvākā režīmā atsākot futbola turnīrus, jārēķinās ar būtiski lielāku spēlētāju traumu risku, par mākslīgā intelekta platformā veikta pētījuma rezultātiem otrdien vēstīja BBC. Pētījumā analizēti dažādu valstu 35 profesionālu futbola klubu dati.

Mākslīgā intelekta platforma "Zone7", kas specializējas traumu riska prognozēs, aprēķināja, ka 30 dienās aizvadot astoņas spēles, iespēja mačā gūt traumu pieaug par 25% salīdzinājumā ar situāciju, ja tajā pašā laikaposmā futbolists aizvada četras līdz piecas spēles. 

Lai gan astoņas spēles 30 dienās var šķist jau zināma prakse, tikai 4% futbolistu sezonā nonāk tik intensīvā darbības režīmā. Traumu risku paaugstina ne tikai blīvāks spēļu kalendārs, bet arī laiks, kas spēlētājiem nepieciešams, lai no sociāli distancētas trenēšanās sāktu intensīvi darboties grupu treniņos. 

Vācijas Bundeslīgā spēles atsākās tikai deviņas dienas pēc oficiāla paziņojuma par turnīra turpinājumu. Bundeslīgā pirmajās sešās spēlēs traumas guva astoņi futbolisti, kas ievērojami pārsniedz ierasto līmeni. Standarta gatavošanās sezonai ilgst vismaz mēnesi.

Londonas Universitātes koledžas Sporta, vingrinājumu un veselības institūta vingrinājumu fizioloģijas speciāliste Flamīnija Ronka pieļauj, ka spēlētāji dīkstāvē ir zaudējuši līdz 15% formas, kas jāatgūst ļoti ātri, tādēļ treneriem jābūt ļoti zinošiem, lai tik ierobežotā laika sprīdī apvienotu visefektīvākos treniņus ar drošu savainojumu novēršanas metodiku. 

"Zone7" konstatēja, ka, sezonas pirmajā pusē lielāks traumu īpatsvars ir 75% komandu, kam bijis saīsināts pirmssezonas gatavošanās posms. Lai izvērtētu spēlētāju iespējas gūt traumu, "Zone7" dažādos sporta veidos analizēja piecus miljonus darbības stundu, tostarp apkopojot datus par 35 profesionāliem futbola klubiem. Spēlētājiem tika piestiprinātas ierīces, kas ļāva reģistrēt slodzi treniņos un spēlēs, kā arī uzskaitīja sportistu savainojumu vēsturi, fizisko testu rezultātus un pat miega paradumus, lai aprēķinātu iespējas gūt traumu. 

Analīze nodrošina komandām riska prognozi un ļauj pielāgot spēlētāja treniņu plānu, lai mazinātu savainojuma iespēju. "Zone7" autori vēsta, ka sistēma spēj precīzi un laicīgi brīdināt par 75% iespējamo traumu. 

Par "Zone7" noderību traumu informācijas pārvaldībā pārliecinājās Spānijas klubs "Getafe", vairākkārt ieviešot tehnoloģiju un no tās atsakoties. Izmantojot datu analīzi, "Getafe" futbolistu traumu skaits mēnesī samazinājās no 3,25 līdz 0,86 gadījumiem. Pārbaudes laikā bez analītikas rīka klubs futbolistu savainojumu dēļ mēnesī zaudēja 96 cilvēkdienas, bet ar statistikas analīzi - 35 cilvēkdienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti