Latvijas klubiem divas sagrāves un viens minimāls zaudējums Eiropas līgas kvalifikācijā

Trīs Latvijas futbola klubi ceturtdien ar zaudējumiem izbraukumā sāka Eiropas līgas kvalifikāciju, kur praktiskas cerības uz tikšanu otrajā kārtā pirms atbildes spēlēm saglabāja tikai Daugavpils "Daugava", liecina rīkotāju informācija. Smagus zaudējumus cieta FK "Jelgava" un Rīgas "Daugava".

Daugavpils "Daugava" ar 1:2 Fēru salās piekāpās "Vikingur" futbolistiem, Rīgas "Daugava" Skotijā ar 0:5 atzina "Aberdeen" pārākumu, bet Latvijas kausa īpašnieki FK "Jelgava" ar 0:4 zaudēja Norvēģijas klubam "Rosenborg".

Atbildes spēles kontinenta otrajā prestižākajā turnīrā Latvijas futbola klubi pēc nedēļas aizvadīs mājās. Pārvarot pirmo kārtu, Daugavpils "Daugavas" nākamie pretinieki būs Nīderlandes "Groningen".

Fēru salās laukuma saimniekus 23. minūtē vadībā izvirzīja Finnurs Justinusens, bet otrajā puslaikā Ēriks Kokins panāca izlīdzinājumu. Neizšķirtu Daugavpils komandai gan neizdevās nosargāt, jo trīs minūtes vēlāk "Vikingur" uzvaras vārtus guva Andreass Olsens.

FK "Jelgava" cīņā pret Norvēģijas vicečempioniem noturēja vārtus neskartus līdz pirmā puslaika vidum, kad rezultātu 23. minūtē atklāja Mortens Gamsts Pedersens. Aleksandrs Sēderlunds minūti pirms puslaika beigām laukuma saimnieku pārsvaru divkāršoja, bet 54. minūtē viņš realizēja 11 metru soda sitienu par Valērija Redjko pārkāpumu un panāca 3:0. Ceturto reizi bumba Kaspara Ikstena vārtos nonāca 73. minūtē pēc Mikes Jensena sitiena.

Skotijā Rīgas "Daugava" iedzinējos nonāca 33. minūtē, kad precīzs bija Šaleums Logans. Otrajā puslaikā Naiels Makgins 49. minūtē guva otros vārtus, bet vēl pēc trim minūtēm Adams Rūnijs nodrošināja laukuma saimniekiem trīs vārtu pārsvaru. Kopš 55. minūtes Latvijas klubs spēlēja mazākumā, jo par otro brīdinājumu noraidīja Vitāliju Ziļu. Ceturto reizi bumbu "Daugavas" vārtos 73. minūtē raidīja Džonatans Hejss, savukārt jau kompensācijas laikā Rūnijs padarīja rezultātu vēl graujošāku. Spēli viesi pabeidza deviņu futbolistu sastāvā, jo 81. minūtē par otro brīdinājumu sarkano kartīti nopelnīja Aurims Kučs.

"Aberdeen" uzvara būtu vēl iespaidīgāka, ja Barijs Robsons 15. minūtē realizētu 11 metru soda sitienu, taču "Daugavu" glāba vārtsargs Emilijs Zubs.

Eiropas līgā septiņām komandām ir garantēta dalība grupu kārtā, savukārt 155 klubi cīņu sāk kvalifikācijā. Lai pārvarētu atlasi un tiktu grupu kārtā, līdz augusta beigām jāuzvar trijās kvalifikācijas kārtās un vēl papildu izslēgšanas kārtā. Grupu kārtā Eiropas līgā iekļausies arī 10 klubi, kas zaudēs izšķirošajā kvalifikācijas posmā cīņā par vietu Čempionu līgas grupu kārtā.