Ekvadora ar uzvaru pār Hondurasu uzlabo izredzes Pasaules kausa izcīņā

Enera Valensijas divi gūti vārti Ekvadoras izlasei piektdien Kuritibā nodrošināja uzvaru 2:1 pār Hondurasu un uzlaboja izredzes Pasaules kausa izcīņā iekļūt astotdaļfinālā, informēja rīkotāji. Ekvadora E grupā pakāpās uz 2.vietu aiz Francijas, kam dalība izslēgšanas kārtā vēl nav garantēta.

Hondurasa pretendēja uz valstsvienības vēsturē pirmo uzvaru Pasaules kausa finālturnīrā un 31. minūtē atklāja rezultātu pēc Karlo Kostlija sitiena. Hondurasai tie bija pirmie vārti Pasaules kausa finālturnīrā kopš 1982.gada. Taču trīs minūtes vēlāk Valensija no tuvas distances panāca izlīdzinājumu, bet 25 minūtes pirms spēles beigām viņš iesita uzvaras vārtus, ar galvu raidot bumbu vārtos pēc Valtera Aijovi izpildīta soda sitiena.

Grupas līderei Francijai ir seši punkti, otro vietu ar trim punktiem ieņem Ekvadora, kas labākas vārtu starpības dēļ ir priekšā Šveicei, bet pēc divām spēlēm bez punktiem ir Hondurasa. Taču hondurasiešiem izredzes uz astotdaļfinālu vismaz teorētiski nav zudušas - atliek pēdējā grupas kārtā gūt iespaidīgu uzvaru pār Šveici un sagaidīt Ekvadoras zaudējumu Francijai.

Jau vēstīts, ka piektdien iepriekšējā E grupas spēlē Francija ar 5:2 sagrāva Šveices izlasi, turklāt abus vārtus ielaida tikai cīņas beigās.

Trīs spēles grupu kārtā risināsies sestdien - plkst. 19 pēc Latvijas laika F grupā līdere Argentīna tiksies ar Irānu, bet plkst. 1 naktī Nigērijas izlase mērosies spēkiem ar Bosniju un Hercegovinu. Pirmā spēle otrajā kārtā notiks arī G grupā, kur plkst. 22 Vācijas izlase dosies laukumā pret Ganu.