Advokāts novembrī pametīs Nīderlandes futbola izlases trenera amatu

Diks Advokāts pēc novembrī paredzētajām pārbaudes spēlēm pametīs Nīderlandes futbola valstsvienības galvenā trenera posteni, piektdien vēstīja Nīderlandes mediji. Nesenā futbola lielvalsts otro kvalifikācijas ciklu pēc kārtas netika finālturnīrā un nākamgad nedosies uz Pasaules kausa izcīņu Krievijā.

Advokāta līgums par darbu izlasē bija līdz 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas noslēgumam ar iespēju vienošanos pagarināt, ja komanda iekļūtu finālturnīrā. Advokāts valstsvienības vadību pārņēma 2017.gada 1.jūnijā no Danija Blinda, kad izlase grupā bija ceturtajā vietā ar piecās spēlēs gūtiem septiņiem punktiem.

"Nīderlandes karaliskajai futbola savienībai ir jāatrod labs treneris nākotnei. Es palikšu komandas vadībā līdz draudzības spēlēm, kas notiks novembrī," teica Advokāts. "Ar prieku trešo reizi karjerā strādāju nacionālajā izlasē," viņš piebilda.

Pēdējā spēlē Pasaules kausa kvalifikācijas grupā Nīderlande ar 2:0 uzvarēja Zviedriju, ar ko bija par maz, lai tiktu uz finālturnīru. Lai grupā sasniegtu otro vietu un iekļūtu kvalifikācijas izslēgšanas spēlēs, holandiešiem uzvara pār Zviedriju bija jāizcīna vismaz ar septiņu vārtu pārsvaru. 

Advokāta vadībā Nīderlandes futbolisti 2004.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā aizkļuva līdz pusfinālam, kur zaudēja Portugālei. Savukārt 2010.gadā Nīderlande spēlēja Pasaules kausa finālā, kur pagarinājumā zaudēja spāņiem. Cerīga holandiešiem bija arī 2014.gada Pasaules kausa izcīņa, kur viņi pusfinālā 11 metru sitienos zaudēja Argentīnai, bet spēlē par 3.vietu uzveica mājiniekus brazīliešus.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Futbols
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti