Urugvajas futbolisti finālā pret Itāliju pirmoreiz izcīna U-20 Pasaules kausu. Svarīgākie notikumi

Urugvajas izlase svētdien finālā ar 1:0 uzvarēja Itālijas futbolistus un pirmo reizi kļuva par U-20 Pasaules kausa ieguvējiem.

Līdzšinējos divos finālos 1997. un 2013. gadā Urugvajas U-20 izlase zaudēja, bet cīņā pret pirmo reizi titula maču sasniegušajiem itāliešiem spēja iepriecināt savus līdzjutējus, kas lielā skaitā ieradās uz izšķirošo spēli Argentīnas pilsētā Laplatā.

Uzvaru Urugvajai nodrošināja Lusiano Rodrigesa vārtu guvums 86. minūtē.

Urugvajas izlase gūst uzvaras vārtus

Aktīvāk pirmajā puslaikā darbojās Urugvajas izlase, kas vistuvāk vārtu guvumam bija pēc Andersona Duartes sitiena ar galvu no tuvas distances, tomēr itāliešus lēcienā paspēja glābt vārtsargs Sebastiano Deplanšs. Arī pēc pārtraukuma vairāk uzbruka urugvajieši, bet Itālijas izlase nevainojami darbojās aizsardzībā un pamazām spēku samērs laukumā izlīdzinājās.

Itālijas izlase 81. minūtē teju palika mazākumā, jo tiesnesis parādīja sarkano kartīti Mateo Prati, tomēr arbitrs izlēma sava lēmuma pareizību vēl pārbaudīt. Noskatoties video atkārtojumu, tiesnesis noraidījumu aizstāja ar spēlētāja brīdināšanu.

Paliekot pilnā sastāvā, Itālijas izlase pēc stūra sitiena tomēr ielaida vārtus, ar galvu precīzi sitot Lusiano Rodrigesam. Tiesnesis vēl noskatījās video un vārtu guvumu atstāja spēkā.

Tuvojoties ieilgušā kompensācijas laika beigām, urugvajieši piecatā izskrēja pret Itālijas vārtsargu, bet vārtus gūt tomēr nespēja.

Iepriekš svētdien Laplatas pilsētā Izraēlas izlase ar 3:1 pārspēja Dienvidkorejas futbolistus spēlē par 3. vietu.

Izraēlas izlase atklāj rezultātu

Lielāka aktivitāte uzbrukumā ļāva izraēliešiem likumsakarīgi izvirzīties vadībā - Rans Binjamins 19. minūtē pēc centrējumā sitienā no gaisa raidīja bumbu vārtos. Ātrie dienvidkorejieši drīz vien rezultātu gan līdzsvaroja.

Dienvidkorejieši panāk izlīdzinājumu 1:1

Soda laukumā nogāza Džunho Bae un tiesneša piešķirto 11 metru soda sitienu realizēja Lī Sungvons.

Izraēlas izlase vēlreiz izvirzās vadībā

Vadību Izraēlai 76. minūtē atguva Omers Seniors, pēc teicama centrējuma, neapstādinot bumbu, no tuvas distances sitot vārtos.

Trešais vārtu guvums nostiprina Izraēlas uzvaru

Izraēlieši turpināja uzbrukt un pēc stūra sitiena Anans Halaili 85. minūtē guva trešos vārtus.

Iepriekš pusfinālos itālieši uzvarēja Dienvidkorejas izlasi (2:1), savukārt Urugvajas futbolisti pieveica Izraēlu (1:0).

Finālturnīrā Argentīnā startēja 24 valstu nacionālās izlases, kas bija sadalītas sešās grupās un spēlēja četrās pilsētās – Laplatā, Santjago del Estero, Mendosā un Sanhuanā. Astotdaļfinālā iekļuva pa divām spēcīgākajām katras grupas komandām un četras labākās trešās vietas ieguvējas, turpinot cīņu izslēgšanas turnīrā.