Ļoti līdzīgā, spraigā cīņā svētdien Rīgā par pasaules čempioniem florbolā kļuva Somijas izlase, uzvarot pēcspēles metienos Zviedrijas valstsvienību, liecina organizatoru informācija. Tādējādi Zviedrijas florbolistiem neizdevās realizēt savu mērķi kļūt par deviņkārtējiem pasaules čempioniem šajā sporta veidā.

Pirmajā trešdaļā spēles rezultātu atklāja Kims Nilsons, raidot bumbiņu Somijas izlases vārtos jau spēles astotajā minūtē.

Ar otro vārtu guvumu Zviedrijas izlases labā izcēlās Tobiass Gustafsons.

Taču somi nepadevās – pirmās trešdaļas 13. minūtē Peteram Kotilainenam izdevās samazināt vārtu starpību.

Bet mazliet vairāk kā piecas minūtes līdz trešdaļas beigām Sami Johansons izlīdzināja spēles rezultātu. Ar 2:2 noslēdzās pirmā trešdaļa.

Otrajā trešdaļā tika gūti tikai vieni vārti – zviedru pārsvaru atjaunoja Tobiass Gustafsons, gūstot šajā spēlē jau otros vārtus.

Trešajā trešdaļā somi tomēr nepadevās – 48. minūtē Peters Kotilainens izlīdzināja spēles rezultātu. Tādējādi spēles pamatlaiks noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 3:3.

Uzvarētāju neizdevās noskaidrot arī papildlaikā, bet pēcspēles metienos pārāki bija tieši somi, uzvarot astoņkārtējos pasaules čempionus un paši izcīnot trešo pasaules čempiona titulu. Par spēles varoņiem kļuva Miko Kohonens un vārstargs Jarno Ihme.

Spēlē par bronzas medaļu svētdien Šveices izlase ar 8:5 (3:2, 2:1, 3:2) uzvarēja Čehiju, pie trešās vietas Pasaules čempionātā tiekot jau sesto reizi.

Jau ziņots, ka Latvijas florbola izlase šo čempionātu noslēdza rekordzemajā desmitajā vietā, izšķirošajā spēlē par devīto vietu papildlaikā piekāpjoties Slovākijas izlasei.