Skrējēji sāk gatavoties Rīgas maratonam; rīkotāji nekoncentrēsies uz profesionālu skrējēju piesaisti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ierasti katru gadu maija vidū notiek tradicionālais Rīgas maratons, kura skrējienu maršruti ved pa 11. novembra krastmalu un Vanšu tiltu. Pagājušogad ikgadējo skriešanas entuziastu tradīciju izjauca vispasaules pandēmija, kas arī šogad vēl nav mitējusies, taču maratona rīkotāji plāno sacensības sarīkot augusta pēdējās dienās. Jau tagad sākusies ikgadējā skriešanas skola, kur 16 nedēļu garumā vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki publiski gatavojas savam pirmajam pusmaratonam vai maratonam. Viņu vidū šogad ir arī kāds Latvijas Radio klausītājiem ļoti labi zināms vīrs.

Līdz pat pagājušajam gadam Rīgas maratons bija izveidojies kā noturīga pavasara izskaņas tradīcija, Rīgas ielām maija vidū vienā nedēļas nogalē piepildoties ar skrējēju pūļiem. Pagājušajā gadā šo tradīciju pārtrauca koronavīrusa pandēmija, kas sākotnēji lika maratonu pārcelt uz vēlu rudeni. Galu galā, Latvijas valdība dienu pirms paredzētās maratona norises aizliedza tam norisināties, tāpēc skrējēji sacentās virtuāli.

Skrējēji gatavojas Rīgas maratonam
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Šogad rīkotāji nav metuši plinti krūmos un cer, ka augusta beigās sacensības varēs aizvadīt galvaspilsētas ielās. Maratona rīkotājs Aigars Nords gan teic, ka šis noteikti nebūs tāds pasākums kā 2019. gadā.

Nords uzsvēra, ka ir jāaizmirst par tādu maratonu, kādu esam pieraduši redzēt iepriekš, kad skrējējus pavada pūļi. “Esam atteikušies no idejas par masu startu, lai pilnībā izvairītos no epidemioloģiskiem riskiem, kas ir saistīti tieši ar pulcēšanos. Tas ir vienīgais veids, kā šāds pasākums var notikt,” norādīja organizators. Viņš arī piebilda, ka šogad nebūs fokusēšanās uz profesionālu skrējēju piesaisti.

Programma "Mans pirmais maratons" jau tradicionāli sāk 16 nedēļu laika atskaiti līdz Rīgas maratonam. Tas ir simbolisks atskaites punkts, lai paspētu sagatavoties garākajām distancēm – maratonam un pusmaratonam. "Mans pirmais maratons" programmā šogad piedalīsies astoņi dalībnieki, arī divi Latvijas Radio pārstāvji. Viena no viņām ir Latvijas Radio 5 raidījumu vadītāja Marta Grigale, bet otrs ir laika ziņu guru Toms Bricis. Marta gatavosies pusmaratonam, bet Toms apņēmies noskriet savu pirmo klasisko maratonu.

Katram dalībniekam tiks nodrošināts viens no diviem programmas treneriem – daudzkārtējais Rīgas maratona pusmaratona distances rekordists Jānis Višķers un Rio olimpiete Ilona Marhele. Toms Bricis trenēsies Marheles uzraudzībā.

Viņš pastāstīja, ka ar skriešanu nodarbojas jau vairāk nekā piecus gadus, sācis ar piedalīšanos piedzīvojumu sacensībās un taku skrējienos. Pirms vairākiem gadiem noskrējis savu pirmo pusmaratonu.

Arī šogad laika ziņu vīrs bija iecerējis skriet pusmaratonu, lieki neiespringstot, tomēr treniņu programmu viņš uzsāk, gatavojoties maratonam. Un tā ir laba motivācija šoreiz tiešām noskriet pilno distanci. Pirmie treniņi sāksies maija trešajā dekādē.

Treneri dalībniekiem izveidos individuālus treniņu plānus un sekos līdzi to veiksmīgai izpildei, kā arī atbalstīs ar padomu. Dalībniekus sagaida arī koptreniņi stadionā reizi divās nedēļās, kuros treneri novērtēs skrējēju progresu. Gatavošanās procesu dalībnieki atspoguļos savos sociālo saziņas vietņu profilos.

Maratona rīkotājs Nords arī uzsvēra, ka skriešanas skola ir nozīmīgs stūrakmens pasākuma kopējā mozaīkā.

Jau no šīs nedēļas sākuma ikviens skrējējs ir aicināts reģistrēties Rīgas maratona treniņu izaicinājumiem virtuālajā Skriešanas klubā.

Maratons šogad notiks bez masu starta – 28. un 29. augustā. Rīkotāji paredz, ka pulcēšanās ierobežojumi joprojām saglabāsies, tāpēc maratonu plāno rūpīgi, bez masu starta, ar ierobežotu dalībnieku skaitu, lai tiktu ievēroti visi epidemioloģiskās drošības pasākumi. Reģistrēties distancēm iespējams oficiālajā maratona mājaslapā līdz 15. augustam vai dalībnieku limita sasniegšanai atsevišķās distancēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti