Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Covid-19 gadījumu skaits pasaulē pārsniedzis 128 miljonus

Rīta Panorāma

Turpinās diskusijas par «AstraZeneca» vakcīnas izmantošanu

Rīgas maratons šogad norisināsies bez masu starta. Saruna ar Rīgas maratona direktoru Aigaru Nordu

Sāk reģistrāciju Rīgas maratonam, kopīgu startu skrējējiem neplāno

Tieši piecus mēnešus pirms pasākuma starta atklāja reģistrāciju 31. "Rimi" Rīgas maratonam, kas risināsies vasaras beigās 28. un 29. augustā. Organizatori paredz, ka pulcēšanās ierobežojumi joprojām saglabāsies, tāpēc maratonu plāno bez masu starta un ar ierobežotu dalībnieku skaitu, lai tiktu ievēroti visi epidemioloģiskās drošības pasākumi.

ĪSUMĀ:

  • Dalībnieku skaits distancēs būs ierobežots, starts katrā distancē ilgs vairākas stundas
  • Starta zonā dalībniekiem būs jāierodas individuāli noteiktā laikā, trasē vienlaicīgi dosies ne vairāk kā 4 skrējēji
  • Dalībnieku reģistrācija ilgs līdz 15. augustam, izdevīgāka dalības maksa plānota līdz 1. jūnijam
  • Maratona Bērnu dienas mazajām distancēm pieteikumus sāks pieņemt 1. jūnijā

Bērnu diena un Ģimeņu skrējiens maratonā notiks 28. augustā, savukārt dienu vēlāk jaunajās trasēs ar startu pie Brīvības pieminekļa dosies maratona, pusmaratona, 10 km un 5,5 km skrējiena dalībnieki.

"Rimi" Rīgas maratona direktors Aigars Nords paskaidroja, ka rīkotāji nākamajos piecos mēnešos neparedz lielas pārmaiņas Covid-19 situācijā Latvijā. Viņš saskata sabiedrībā emocionālu nogurumu no pandēmijas un uzsvēra, ka

pasākumu nozarē jāmācās veidot jauna formāta notikumus, kas var droši norisināties arī klātienē.

"Pat ja ierobežojumi tiks mīkstināti un atļautas sacensības ārā, maskas, distancēšanās un roku dezinfekcija saglabāsies," pauda Nords. "Rēķinoties ar jauno kārtību, tomēr vēlamies skrējējiem dot iespēju izskriet savu distanci klātienē, izbaudot Rīgu un jaunās trases ar startu pie Brīvības pieminekļa un finišu 11. novembra krastmalā. Bez masu starta, bez pulcēšanās, tomēr klātienē."

Maratonā plāno ieviest jauna veida startus visas dienas garumā, kas izslēgs pulcēšanos. Katrā distancē starts ilgs vairākas stundas, ik pa piecām sekundēm trasē dodoties diviem līdz četriem skrējējiem. Starta zona būs ierobežota tikai skrējējiem, un starta koridoros tiks ievērota divu metru distance. Saņemot starta numuru, dalībniekiem būs norādīts noteikts starta brīdis, kad jāierodas un jādodas savā distancē.

Tādējādi rīkotājiem būs iespējams aprēķināt precīzu dalībnieku skaitu, cik varēs droši piedalīties maratonā, un

katrā distancē dalībnieku skaits būs ierobežots.

Rēķinoties ar Covid-19 izplatības neprognozējamību, "Rimi" Rīgas maratons jaunajos norises datumos var būt arī virtuāls un tiks pielāgots 28.–29. augustā spēka esošajiem publisko pasākumu ierobežojumiem.   

Reģistrēties klasiskā maratona distancei,  pusmaratonam, 10 km, 5,5 km un Ģimeņu skrējienam var oficiālajā pasākuma mājaslapā. Reģistrācija būs atvērta līdz 15. augustam vai dalībnieku limita sasniegšanai atsevišķās distancēs. Savus starta numurus ar norādīto starta laika brīdi dalībnieki saņems 1. augustā.

Skrējēji, kuri 2020. gada vasarā savu dalību pārcēla uz 2021. gadu, e-pastā saņems bezmaksas pārreģistrācijas kodu. Pārējiem dalībniekiem reģistrācija līdz 1. jūnijam būs par izdevīgāku dalības maksu. Savukārt reģistrāciju Bērnu dienas mazajām distancēm bērniem līdz 12 gadu vecumam sāks 1. jūnijā. Par Latvijas Skolu kausa norisi un iespēju atsevišķām distancēm reģistrēties par samazinātu dalības maksu rīkotāji detalizēti ziņos aprīlī.

"Rimi" Rīgas maratona organizatori aicina dalībniekus gatavoties un aktīvi izmantot gan virtuālā Skriešanas kluba treniņu programmu, gan izaicinājumus, kuri motivē kustēties ikdienā, kā arī reizi no reizes notestēt fizisko formu virtuālos mačos. Tuvākajās virtuālajās starptautiskajās sacensībās no 5. līdz 11. aprīlim būs iespēja skriet kopā ar Eiropas labākajiem atlētiem un ikdienā ieviest kādu videi draudzīgu ieradumu. 

Savukārt Rīgas maratonam ierastajos datumos maija vidū organizatori plāno jaunu hibrīdveida notikumu, par kuru informēs vēlāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt