Rīgas maratonu 2021.gadā ieplāno augusta beigās, dažādi skriešanas pasākumi būs arī līdz tam

"Rimi" Rīgas maratons 2021.gadā pirmoreiz pasākuma vēsturē notiks augusta beigās, bet skriešanas sezonu rīkotāji izvērsīs visa gada garumā, ar virtuāliem, hibrīda un klātienes notikumiem cenšoties aizpildīt pandēmijas radīto vakuumu tautas sportā.

ĪSUMĀ:

Sezonas kulminācija jeb 31. "Rimi" Rīgas maratonu ar ierastajām skriešanas distancēm paredzēts 28. un 29. augustā, ceturtdien informēja organizatori. Dalībnieki varēs piedalīties Bērnu dienas, 5 km un 10 km distances, kā arī pusmaratona un maratona skriešanu.

Savukārt 15. un 16.maijā, kad sākotnēji tika plānots Rīgas maratons, notiks jauns skriešanas hibrīdpasākums. Tas norisināsies sertificētās trasēs pilsētā, bet būs bez kopīga starta un finiša, kā arī izcelsies ar citām neierastām nākotnes skriešanas pasākumu iezīmēm. Turklāt maratona virtuālais Skriešanas klubs sacensībās un izaicinājumos visa gada garumā attālināti izkustinās vēl vairāku desmitu tūkstošu dalībnieku no Latvijas, Baltijas un visas pasaules.

"Rimi" Rīgas maratona direktors Aigars Nords pastāstīja, ka, pat pēc optimistiskākajām pasaules atveseļošanās prognozēm,

ārkārtējā situācija izslēdz iespēju maratonam jau maijā sagatavoties tik pārliecinoši, lai visi iesaistītie – dalībnieki, ārvalstu viesi, pasaules vieglatlētikas jumtorganizācija, Latvijas galvaspilsēta, valdība un epidemiologi - būtu laimīgi.

"Tādēļ esam pieņēmuši lēmumu 2021. gada "Rimi" Rīgas maratonu pārcelt uz vasaras beigām – 28.-29. augustu, savukārt, ierastos "Rimi" Rīgas maratona maija norises datumus izmantot, lai pilsētvidē realizētu nākotnes skriešanas hibrīdpasākumu,” paskaidroja Nords. “Lai arī 2021. gada skriešanas sezonu esam veiksmīgi kuplinājuši ar attālinātājiem “masveida” skriešanas notikumiem virtuālajā Skriešanas klubā, tomēr labi apzināmies, cik ļoti skrējējiem pietrūks klātienes kopā būšanas un sacensību garšas. Tieši tāpēc skrējēju sabiedrību nākamajā sezonā lutināsim ar veseliem diviem nozīmīgiem klātienes notikumiem."

Kopš jūnija, kad Rīgas maratons viens no pirmajiem Eiropā atklāja savu virtuālo Skriešanas klubu, 40 dažādos izaicinājumos un sacensībās attālināti piedalījušies jau vairāk nekā 20 000 dalībnieku. Virtuālajā skriešanas klubā, kad klātienes sacensības un pat koptreniņi nav iespējami, jebkurš entuziasts var bez maksas reģistrēties un izbaudīt skriešanas prieku, sacenšoties vai vienkārši krājot kilometrus un laimējot sponsoru balvas.

Attālināto sacensību formātam sporta pasākumu organizatori un dalībnieki ir pielāgojušies visā pasaulē –

virtuālo sacensību platformas aizvadītajā sezonā ieviesa gan pasaulē lielākie maratoni, gan pasaules pusmaratona čempionāta un citu izturības sporta sacensību organizatori.

Rīgas maratona organizatori cer, ka izdosies vēl vairāk audzēt virtuālās skriešanas sacensību piekritēju skaitu, gada laikā uz izkustēšanos vismaz attālināti ierosinot vairākus desmitus tūkstošu skrējēju. Organizatori aicina sekot jaunās sezonas virtuālo sacensību kalendāram un pasākumiem par brīvu reģistrēties savā mājaslapā.

Klātienes sacensības maijā būs sertificētā trasē ar oficiālu laika mērīšanu, bet bez ierastā kopīgā starta, finiša un citiem tradicionālajiem masu skriešanas pasākumu elementiem.

Pasākuma 15. un 16. maijā norisi vēl plāno, bet organizatori cer, ka pat hibrīdformātā jaunais notikums vasaras skriešanas “slūžas” atvērs tieši tāpat, kā to ierasti paveicis “lielais” maratons.

Rīgas maratonam 2021. gada maijā reģistrētie dalībnieki automātiski tiks pārcelti uz maratonu 28. un 29. augustā. Savukārt reģistrāciju 15. un 16. maija hibrīdpasākumam, kā arī Rīgas maratonam 28. un 29. augustā atklās pavasarī, vai tiklīdz būs skaidrāki iespējamie pasākumu ierobežojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt