Laura Ikauniece intervijā pēc 4 daudzcīņas disciplīnām. Grabuste izstājusies.

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 3 mēnešiem.

Par to, kad "jāskrien ar rokām", par lodi un Grabustes ietekmi uz rezultātiem.

Latvijas septiņcīņniece Laura Ikauniece pēc Londonas olimpisko spēļu ceturtās disciplīnas - 200 metru skrējiena - saglabājusi kopvērtējuma 22.vietu, kamēr Aiga Grabuste papēža sāpju dēļ bija spiesta izstāties no sacensībām.

Ikauniece 200 metru skrējienā finišēja pēc 24,16 sekundēm, kas bija jauns sportistes personiskais rekords.

Savā skrējienā Ikauniece ieņēma otro vietu un nopelnīja 965 punktus.

Savukārt Grabustei, kura pēc trijām disciplīnām kopvērtējumā ieņēma 24.vietu, papēdis sācis sāpēt vēl Latvijā. Pirms Londonas olimpisko spēļu trešās disciplīnas - lodes grūšanas - viņai tika injicēti pretsāpju līdzekļi, tomēr sāpes bijušas pārāk lielas, tāpēc Grabuste pieņēma lēmumu izstāties no turpmākām sacensībām.

Kopvērtējumā pēc četrām disciplīnām Ikauniece ar 3705 punktiem atrodas 22.vietā.

Savukārt līdere ar 4158 punktiem ir Lielbritānijas sportiste Džesika Enisa, bet viņai 184 punktus zaudē lietuviete Austra Skujīte. Trešajā pozīcijā tikmēr ar 3903 punktiem pašlaik atrodas Džesika Zelinka no Kanādas.

Pēdējās trīs disciplīnas sportistes aizvadīs sestdien, kad notiks tāllēkšana, šķēpa mešana un 800 metru skrējiens.

Jau vēstīts, ka pirms vairāk nekā mēneša Ikauniece negaidīti izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionātā, sasniedzot jaunu personisko rekordu - 6335 punkti. Toreiz viņa par desmit punktiem apsteidza pašreizējo valsts rekordisti Grabusti.

Grabustei piederošais Latvijas rekords ir 6414 punkti.

Grabuste pirms četriem gadiem Pekinā ierindojās 19.vietā, bet Ikauniecei šī ir olimpiskā debija.