Latvijas Ziemas olimpiāde laikapstākļu dēļ pārcelta uz nākamo gadu

Ziemai neraksturīgo laika apstākļu dēļ, Latvijas 3. Ziemas olimpiādes organizatori – Siguldas novada pašvaldība un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) ir nolēmusi ziemas Olimpiādi šajā gadā nerīkot un to pārcelt uz nākamā gada 6. – 8.martu, informē LOK preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters.

Latvijā šajā ziemā valda gadalaikam neraksturīgi laika apstākļi, tāpēc daļu no sportistu treniņiem nepieciešamās infrastruktūras nav iespējams nodrošināt atbilstošā kvalitātē, līdz ar to Latvijas sportistiem ir liegta iespēja kvalitatīvi sagatavoties olimpiādei. Tāpat, ņemot vērā esošos un prognozējamos laika apstākļus, olimpiādes norisei nepieciešamo ziemas sporta veidu trašu kvalitāti nav iespējams nodrošināt visaugstākajā līmenī.

Siguldas novada pašvaldība saglabā tiesības organizēt Latvijas 3. Ziemas olimpiādi, sadarbojoties ar citām pašvaldībām un sporta bāzēm, tāpēc atkārtots konkurss par tiesībām rīkot olimpiādi no LOK puses netiks rīkots.

Bija iecerēts, ka Ziemas olimpiādē piedalās Latvijas pilsētu un novadu komandas, kā arī visi labākie un spēcīgākie ziemas sporta veidu pārstāvji, tajā skaitā olimpieši, kas startējuši arī Soču ziemas Olimpiskajās spēlēs. Tika plānots, ka Olimpiādē varētu piedalīties ap 600 Latvijas sportisti.

Latvijas olimpiāde ir augstākā līmeņa kompleksais sporta pasākums Latvijā, kurā noskaidro labākos Latvijas sportistus. Olimpiāde notiek reizi četros gados. Līdz šim Siguldā Latvijas Ziemas olimpiādes norisinājušās 2005.gadā un 2010.gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti