Handbolisti ar vienu vārtu deficītu zaudē Bosnijā

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība ceturtdien viesos veiksmīgi aizvadīja cīņas beigas, tomēr ar 26:27 piekāpās Bosnijas un Hercegovinas izlasei 2015. gada pasaules čempionāta (PČ) kvalifikācijas turnīra spēlē, informēja Latvijas Handbola federācija.

Bosnija un Hercegovina kļuva par kvalifikācijas grupas līderi, taču teju izšķiroša cīņā par pirmo vietu grupā būs abu komandu nākamā tikšanās svētdien Dobelē.

Latvijai rezultatīvākais Vitezas pilsētā notikušajā spēlē bija 10 vārtus iemetušais Jānis Pavlovičs, bet Aivis Jurdžs un Dainis Krištopāns iekrāja pa četriem vārtiem. Uzvarētājiem seši vārti bija Alena Ovčinas rēķinā.

Viesi ne brīdi nebija vadībā, un neizšķirtu pirmo reizi panāca spēles beigu daļā, kad guva piecus vārtus pēc kārtas un rezultāts kļuva 26:26. Mājiniekiem izdevās vēl viens rezultatīvs uzbrukums, kurā Faruks Vrazaličs nodrošināja Bosnijas uzvaru.

Pārliecinošāk laukuma saimnieki aizvadīja pirmo puslaiku, 16.minūtē izvirzoties vadībā ar sešiem vārtiem (10:4), un pārsvaru saglabājot arī pārtraukumā (17:11). Otrā puslaika vidū mājinieku pārsvars sāka rukt, un uzvarētāja noteikšanā izšķirošas bija pēdējās minūtes.

Latvijas izlasē nebija savainoto Edgara Kukšas, Ērika Blūma, Oskara Arāja, Ģirta Lilienfelda un Austra Tuminska, bet mācību dēļ komandai nepalīdzēja Māris Veršakovs. Izbraukumā Latvijas izlase devās ar 14 spēlētājiem.

Kvalifikācijas turnīru Latvijas un Bosnijas/Hercegovinas izlases sāka ar divām uzvarām pār Portugāli un Igauniju. Grupas turnīra beigās Latvija 8. janvārī Dobelē uzņems Portugāli, bet 11. janvārī izbraukumā tiksies ar Igauniju. Tikai grupas uzvarētāji tiks nākamajā kvalifikācijas kārtā.